Trwa ładowanie...

"Chrześcijanie prześladują w Polsce ateistów"

"Chrześcijanie są dyskryminowani, ale sami również prześladują" - pisze Internauta Aton, w komentarzu przesłanym do Wirtualnej Polski, odpowiadając na felieton innego Internauty stawiający tezę, że zamieszczane na forach internetowych komentarze, takie jak: "wszyscy księża to pedofile", są przejawem dyskryminacji chrześcijaństwa.
Share
"Chrześcijanie prześladują w Polsce ateistów"
Źródło: WP.PL
d2pi0l5

Zobacz felieton, którego dotyczy polemika: "Wszyscy księża to pedofile"

Hasła takie, jak "wszyscy księża to pedofile", czy "czarni okupanci", to nie dyskryminacja, to społeczny ostracyzm. Dyskryminacja to nierówne traktowanie kogoś wobec prawa. W tym przypadku chrześcijanie nie są jednolitą grupą. Dyskryminowani są w Polsce zarówno ateiści i inni bezwyznaniowcy, jak i mniejsze związki chrześcijańskie. Źródłem dyskryminacji jest uprzywilejowana pozycja Kościoła rzymskokatolickiego. W Polsce ateista musi obchodzić katolickie święta, finansować z podatków Kościół oraz media publiczne, które z ustawy są już chrześcijańskie, posyłać musi dzieci do szkół, które z ustawy mają szerzyć "wartości chrześcijańskie". Na dodatek na podstawie konkordatu, Kościół nie musi podlegać polskiemu prawu - rządzi się własnym bałaganem, o czym można się przekonać chcąc z niego wystąpić.

Co więcej, autor nie zauważa, że u katolików nazywanie ateisty "komuchem", "Żydkiem", wrogiem Polski", "bolszewikiem", "śmieciem", "degeneratem" itd., to rzecz powszechna, podobnie jak hasła wygłaszane wobec ateistów, takie jak "won z tego kraju".

d2pi0l5

Skoro tak złe jest mówienie, że "wszyscy księża to pedofile", to dlaczego mówienie "każdy ateista to komuch" już złe nie jest, a takie treści nie tylko są głoszone na forach, ale i w mediach katolickich czy kościelnych dokumentach?

"Kościół szerzy nienawiść do ateistów"

"Z głębokim niepokojem czytam różnego rodzaju fora ogólnopolskie i fora różnych organizacji. Pojawiają się tam wpisy typu "czarny okupant", "katabasy", "klechy", "księża na księżyc", "wszyscy księża to pedofile". Sprawa jest niestety poważna i takie komentarze pojawiają się coraz częściej. Moim zdaniem jest to taki sam rasizm jak pisanie "Jude raus", "Żydzi przecz z Polski" itp."

Kolejne wypaczenia. Rasizm odnosi się do rasy. Katolicy zaś to nie rasa, a grupa ludzi deklarująca pewne poglądy. Księża natomiast to zawód. Co więcej, są to ludzie, którzy o wiele gorzej wypowiadają się na temat ateistów. Kościół szerzy nienawiść do ateistów, znieważa ich i choć w Polsce prawo tego zabrania, to Kościołowi wolno to robić.

d2pi0l5

"Chrześcijanie również prześladują"

"Chrześcijanie są obecnie najbardziej dyskryminowaną i prześladowaną grupą na świecie (także w Europie nie omijają ich prześladowania, a wręcz się nasilają). Po ostatnich zamachach i prześladowaniach średnio przyjemnie czyta się fora, gdzie jest masa obraźliwych komentarzy. Nie godzę się z taką sytuacją."

Chrześcijanie to zbyt duże uogólnienie. Chrześcijanie są i dyskryminowani i są prześladowcami, przykładem może być tu Kościół katolicki, który przez wieki mordował, a i dziś szerzy nienawiść i podziały. Najbardziej dyskryminowani są ateiści.

Absurdalna jest w tym kontekście krytyka antyklerykalizmu. Nie ma stowarzyszeń antyrabinistycznych czy niekoszernych, bo to czy ktoś jest rabinem lub je koszerną żywność, to jego prywatna sprawa. Klerykalizm zaś dotyka wszystkich ludzi w państwie. Autor tekstu krytykuje dyskryminację i jednocześnie potępia pogląd walczący z dyskryminującym klerykalizmem? Klerykalizm taki, jaki mamy w Polsce oznacza dyskryminację, klerykalizm w swej pełnej formie oznacza śmierć dla wszystkich niewiernych! Czy to znaczy, że autor chce niedyskryminacji chrześcijan i jednoczesnego pogłębiania klerykalizmu? Może marzy mu się klerykalizm taki, jak w Chorwacji Pavelića, gdzie z osobami niewyznającymi katolicyzmu rozprawiano się w obozach zagłady? Tym bardziej to absurdalne słowa, gdyż klerykalizm łączy się z jednym wyznaniem, państwo będzie albo katolickie, albo islamskie itd. W takim państwie wszystkie wyznania poza tym jednym będą dyskryminowane lub prześladowane,czyli zawsze znajdą się jacyś pokrzywdzeni chrześcijanie (jak
wyznawcy prawosławia we wspomnianej Chorwacji).

d2pi0l5

"Kościół kłamie na temat ateistów"

"Nie dziwi już, że ktoś się naśmiewa z katolików, papieża, Biblii. Ale gdyby ktoś "ośmielił się" zadrwić z Żydów, jedzenia koszernego, Koranu czy homoseksualistów, to zaraz idzie pod sąd, jest afera na cały kraj i jest nazywany rasistą. I to jest właśnie dla mnie dyskryminacja."

Wyśmiewanie się z katolików, papieża, Kościoła często łączy się z absurdami, jakie głosi Kościół i w jakie wierzą katolicy. Czy bowiem warto polemizować z takimi głupotami jak głoszone przez kler "prawdy" o ateistach, mówiące, że ateiści to podludzie, niezdolni do uczuć wyższych, nieposiadający żadnych zasad, że to komuniści odpowiedzialni kolektywnie za zbrodnie komunistyczne? Takie absurdy nawet warto wyśmiać! Tekst narzekający na dyskryminację, a potępiający antyklerykalizm (dążenie do totalitaryzmu religijnego) też jest przez swoją absurdalność motywem dla śmiechu.

Internauta Aton

Masz pomysł na ciekawy artykuł? Chcesz opublikować własny felieton? ** Zamieścimy Twój tekst w naszym serwisie!

d2pi0l5

Podziel się opinią

Share
d2pi0l5
d2pi0l5
Więcej tematów