Trwa ładowanie...
d1esgoz

Chorwacja: policja otworzyła ogień do furgonetki z imigrantami. 9 osób rannych, w tym dwoje dzieci

Furgonetka wioząca migrantów z Afganistanu i Iraku w czwartek wieczorem nielegalnie przekroczyła chorwacką granicę. Kierowca nie reagował na rozkazy funkcjonariuszy policji, próbował też sforsować blokadę drogową. Policjanci otworzyli ogień.
Share
Chorwacja jest pierwszym krajem unijnym na trasie migrantów, którzy zmierzają przez Bałkany w kierunku północnych krajów Unii Europejskiej
Chorwacja jest pierwszym krajem unijnym na trasie migrantów, którzy zmierzają przez Bałkany w kierunku północnych krajów Unii EuropejskiejŹródło: PAP/EPA, Fot: KOCA SULEJMANOVIC
d1esgoz

W furgonetce było 29 imigrantów, w tym 15 dzieci. 9 osób, w tym dwoje dzieci zostało rannych. Kierowca auta, prawdopodobnie Bośniak, zbiegł do lasu. Wciąż jest poszukiwany.

Jedno z rannych dzieci - 12-letnia dziewczynka - zostało już wypisane ze szpitala. Drugie - 12-letni chłopiec - wciąż pozostaje pod opieką lekarzy. Wkrótce ma zostać przetransportowany do specjalistycznej kliniki.

d1esgoz

Pozostali ranni odnieśli lżejsze obrażenia, zostali już - razem z towarzyszami podróży - przetransportowani do ośrodka dla imigrantów w Zagrzebiu.

Chorwacki minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović, komentując w piątek strzelaninę na granicy, powiedział, że jest mu żal "szczególnie ze względu na dzieci". Dodał jednak, że jego myśli są również z funkcjonariuszami, którzy "24 godziny na dobę chronią chorwackich granic", by zapobiec przemytowi ludzi.

Żródło: tvn24.pl

d1esgoz

Podziel się opinią

Share
d1esgoz
d1esgoz
Więcej tematów