Trwa ładowanie...
d1g8xbn

Choroba XXI wieku. Bezpłatne szkolenia dla diabetyków w UM

Krakowski urząd miasta we współpracy z firmą Abbott Diabetes Care organizują bezpłatne szkolenie Edukacyjnej Abbott Akademii dotyczące profilaktyki cukrzycy. 25 listopada wszyscy chętni mogą przyjść do magistratu i dowiedzieć się więcej o samej chorobie, jak i powikłaniach z nią związanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piątek to światowy dzień walki z cukrzycą
Piątek to światowy dzień walki z cukrzycą (Fotolia)
d1g8xbn

Na cukrzycę w Unii Europejskiej cierpi ponad 23 mln dorosłych ludzi, jednak jest jeszcze wiele osób, które do tej pory nie wie, że choruje. Co roku liczba ta zwiększa się, przez co jest ona uznawana za chorobę XXI wieku.

Obecnie jednym z największych problemów opieki zdrowotnej jest leczenie cukrzycy oraz jej powikłań. Dlatego tak ważna jest promocja zdrowego stylu życia, uprawianie sportu, przestrzeganie zdrowej diety, utrzymywanie prawidłowej masy ciała oraz profilaktyka. Działania te mogą zmniejszyć liczbę powikłań.

- Propozycja zorganizowania bezpłatnych szkoleń wyszła ze strony firmy Abbott, a Urząd Miasta przychylił się do pomysłu. Jeśli wzbudzi on zainteresowanie wśród mieszkańców miasta, projekt będzie kontynuowany - mówi w rozmowie z WP.PL Filip Szatanik, zastępca dyrektora ds. informacji UMK.

Szkolenie odbędzie się we wtorek, 25 listopada, o godz. 12:00 w salach Lea i Kupiecka, przy placu Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.

Pacjenci otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne związane z profilaktyką cukrzycy, książeczki do kontroli glukozy oraz magazyn "Sens" poświęcony diabetykom.

d1g8xbn

Podziel się opinią

Share
d1g8xbn
d1g8xbn
Więcej tematów