Trwa ładowanie...
ycipk-3iz5x7

Choroba XXI wieku. Bezpłatne szkolenia dla diabetyków w UM

Krakowski urząd miasta we współpracy z firmą Abbott Diabetes Care organizują bezpłatne szkolenie Edukacyjnej Abbott Akademii dotyczące profilaktyki cukrzycy. 25 listopada wszyscy chętni mogą przyjść do magistratu i dowiedzieć się więcej o samej chorobie, jak i powikłaniach z nią związanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piątek to światowy dzień walki z cukrzycą
Piątek to światowy dzień walki z cukrzycą (Fotolia)
ycipk-3iz5x7

Na cukrzycę w Unii Europejskiej cierpi ponad 23 mln dorosłych ludzi, jednak jest jeszcze wiele osób, które do tej pory nie wie, że choruje. Co roku liczba ta zwiększa się, przez co jest ona uznawana za chorobę XXI wieku.

Obecnie jednym z największych problemów opieki zdrowotnej jest leczenie cukrzycy oraz jej powikłań. Dlatego tak ważna jest promocja zdrowego stylu życia, uprawianie sportu, przestrzeganie zdrowej diety, utrzymywanie prawidłowej masy ciała oraz profilaktyka. Działania te mogą zmniejszyć liczbę powikłań.

- Propozycja zorganizowania bezpłatnych szkoleń wyszła ze strony firmy Abbott, a Urząd Miasta przychylił się do pomysłu. Jeśli wzbudzi on zainteresowanie wśród mieszkańców miasta, projekt będzie kontynuowany - mówi w rozmowie z WP.PL Filip Szatanik, zastępca dyrektora ds. informacji UMK.

ycipk-3iz5x7

Szkolenie odbędzie się we wtorek, 25 listopada, o godz. 12:00 w salach Lea i Kupiecka, przy placu Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.

Pacjenci otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne związane z profilaktyką cukrzycy, książeczki do kontroli glukozy oraz magazyn "Sens" poświęcony diabetykom.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3iz5x7

ycipk-3iz5x7
ycipk-3iz5x7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów