Trwa ładowanie...

"Choć żeś Polskę całą w pokoju przemierzył". Poseł napisał wiersz... o żubrze

Europoseł Janusz Wojciechowski zbulwersował się historią polskiego żubra, który zawędrował do Niemiec i został tam zastrzelony. Historia tak bardzo poruszyła wrażliwość posła, że nawet pokusił się o napisanie wiersza na ten temat.

"Choć żeś Polskę całą w pokoju przemierzył". Poseł napisał wiersz... o żubrzeŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3ux5do
d3ux5do

"Ech, żubrze, gdybyś w polskim mateczniku siedział nigdy by obcy strzelec o tobie nie wiedział" - takimi słowami zaczyna się utwór literacki europosła. W kolejnych wersach Wojciechowski zastanawia się co mogło zwabić zwierzę do przekroczenia polskiej granicy: "Czy żeś do demokracji tamtej poczuł skłonność" - pyta poseł. Na końcu jednak smutno podsumowuje: "I choć żeś Polskę całą w pokoju przemierzył, toś wolności za Odrą ani dnia nie przeżył".

Wiersz został opublikowany na stronie portalu wpolityce.pl, ale poseł podzielił się jego fragmentami również na Twitterze.

Co więcej na tym portalu społecznościowym opublikował również kolejne wersy odnoszące się do historii zabitego żubra, które nie są częścią wiersza.

Internauci podchwycili rymowany język posła i odpowiadają mu w podobnym stylu.

Na władze niemieckiego, położonego nad Odrą, miasta Lubusz spadają gromy po tragicznej śmierci samotnego żubra, który przywędrował z Polski. Oburzyli się zarówno ekolodzy z Niemiec, jak i Polski, bo żubr jest gatunkiem chronionym.

d3ux5do
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ux5do
Więcej tematów