Trwa ładowanie...
d3m0jmh

Chłopiec topi się na basenie pełnym ludzi. Nikt tego nie widzi, poza ratownikiem

Na otwartym basenie gdzieś w USA kąpią się dzieci i dorośli. Pogoda dopisuje, wszyscy są zajęci sobą. Prawie nikt nie dostrzega dramatu chłopca, który się topi. Filmik zdobywa coraz większą popularność na portalu wykop.pl
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziecko topi się przez kilkanaście sekund
Dziecko topi się przez kilkanaście sekund (Youtube.com)
d3m0jmh

Obok chłopca są inni ludzie. Gdy zaczyna tonąć i rozpaczliwie wychyla się z wody, machając rękami, obok niego skacze do wody dziewczynka. Tak jak inni nie ma pojęcia, co się obok niej dzieje.

Za to doskonale zdaje sobie z tego sprawę ratownik. Kobieta, gdy tylko zauważa walkę chłopca, skacze do wody i unosi go nad powierzchnię. Ludzie są zdezorientowani, patrzą na nią i na dziecko.

Nie wiedzieli, że ktoś się topi. Nawet jeśli akurat spojrzeli na chłopca, mogli tego nie zauważyć, bo ludzie toną w ciszy. Najczęściej nie wydają żadnego dźwięku, usiłując zaczerpnąć powietrza.

d3m0jmh

- Od początku stycznia w Polsce utonęło ponad 230 osób, to zatrważający wynik - mówił w czerwcu w rozmowie z WP rzecznik warszawskiego WOPR, Michał Czernicki.

Zobacz też: WOPR alarmuje: to mogą być tragiczne wakacje

I zapewnia, że tonięcie nie ma nic wspólnego z filmowymi ujęciami. Te są przerysowane. - Osoba, która tonie, to człowiek, który będzie mocno wymachiwał nogami i rękami i za wszelką cenę chciał się wydostać na powierzchnię. - Niestety, przez to, że będzie miał zatkane drogi oddechowe, nie będzie w stanie wydać z siebie żadnego dźwięku - dodał Czernicki.

d3m0jmh
d3m0jmh

Podziel się opinią

Share
d3m0jmh
d3m0jmh
Więcej tematów