Trwa ładowanie...

Chlebowski kandyduje do senatu z własnego komitetu

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej PKW, Zbigniew Chlebowski złożył zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego. Chlebowski będzie kandydował z własnego komitetu - Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Chlebowskiego.

Chlebowski kandyduje do senatu z własnego komitetuŹródło: WP.PL
dhoic41

Do PKW dotychczas swoje zawiadomienia o utworzeniu zgłosiło 75 komitetów wyborczych, które chcą w jesiennych wyborach parlamentarnych wystawić swych kandydatów; 66 spośród nich zostało już zarejestrowanych.

Zawiadomienia można zgłaszać do PKW do poniedziałku (22 sierpnia), do godz. 16.15. 30 sierpnia o północy mija termin zgłaszania kandydatów na posłów i senatorów do komisji okręgowych. Lista kandydatów powinna być poparta podpisami, co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym.

Chlebowski był związany z PO od 2001 r. do czasu "afery hazardowej". Wybuchła ona na początku października 2009 r. po publikacji "Rzeczpospolitej", która ujawniła materiały CBA. Wynikało z nich, że Chlebowski, który był wówczas szefem klubu parlamentarnego PO, i ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli podczas prac nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej działać na rzecz biznesmenów z branży hazardowej. Obaj temu zaprzeczali, ale stracili stanowiska.

Pod koniec października 2009 r. Chlebowski zawiesił swoje członkostwo w PO i w Sejmie zasiada jako poseł niezrzeszony. W kwietniu 2011 r. prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie "afery hazardowej", nie znaleziono bowiem wystarczających danych wskazujących na popełnienie przestępstwa. 12 sierpnia Chlebowski zrezygnował z członkowstwa w partii.

dhoic41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhoic41
Więcej tematów