Trwa ładowanie...
chiny
13-12-2018 15:10

Chiny: Mężczyzna został przebity przez robota w dziesięciu miejscach. Przeżył

Chirurdzy z Chin musieli podjąć się bardzo trudnej operacji. Przez całą noc wyjmowali z ciała 49-letniego mężczyzny stalowe pręty, które wbił mu w ramię i klatkę piersiową w fabryce porcelany uszkodzony robot. Poszkodowany żyje i jest w stanie stabilnym.

Chiny: Mężczyzna został przebity przez robota w dziesięciu miejscach. PrzeżyłŹródło: 123RF
dy1vo35
dy1vo35

Do poważnego wypadku doszło w czasie zmiany w fabryce porcelany w Zhuzhou w prowincji Hunan (południowe Chiny). Na ciało 49-letniego mężczyzny spadł zepsuty robot, który przebił jego prawe ramię i klatkę piersiową dziesięcioma stalowymi prętami o długości 30 centymetrów.

Poszkodowany został natychmiast przewieziony do szpitala Xiangya w Changsha, stolicy prowincji. Tam lekarze od razu przeszli do przeprowadzenia operacji.

Ostatecznie udało się z ciała Chińczyka wyjąć wszystkie dziesięć stalowych prętów. Lekarze zajmowali się tym całą noc. Zadanie nie należało do najłatwiejszych. Tym bardziej, że jeden z prętów wbił się w ciało zaledwie jeden milimetr od tętnicy.

- Ostrza były stosunkowo duże, więc nie było możliwości dopasowania pacjenta do aparatu rentgenowskiego. Same szpikulce mogły powodować także interferencję z promieniami X – powiedział Wu Panfeng, profesor mikrochirurgii, który zajmował się poszkodowanym.

dy1vo35

W tej chwili pacjent pozostaje w szpitalu w stanie stabilnym. Jednak już teraz wiadomo, że Chińczyka czeka długa i żmudna rehabilitacja.

dy1vo35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy1vo35
Więcej tematów