Trwa ładowanie...

Chińskie bombowce nad Cieśniną Koreańską. Jest reakcja Korei Południowej i Japonii

Osiem maszyn znalazło się w bliskiej odległości od japońskich wysp. Spowodowało to natychmiastową reakcję ze strony Korei Południowej i Japonii. To nie pierwsza taka sytuacja. Pod koniec grudnia 2016 r. chiński lotniskowiec Liaoning przepłynął w pobliżu Okinawy, a myśliwce po raz ostatni znajdowały się w tym rejonie w sierpniu ubiegłego roku.
Share
Chińskie bombowce nad Cieśniną Koreańską
Chińskie bombowce nad Cieśniną KoreańskąŹródło: PAP/EPA, Fot: Gao Fei
d19yvmf

Chińskie samoloty zwiadowcze i bombowce wykonywały manewry u wejścia do Cieśniny Koreańskiej, w pobliżu należących do Japonii wysp Oki.

Japońskie ministerstwo obrony podało, że maszyny nie naruszyły przestrzeni powietrznej tego kraju, jednak po wykryciu chińskich samolotów poderwano japońskie myśliwce obrony powietrznej.

W ślad za tym południowokoreańskie MON zadecydowało o wysłaniu w ten region dziesięciu własnych myśliwców. Jak poinformowano, południowokoreańscy piloci wysłali sygnały ostrzegawcze.

d19yvmf

Pod koniec grudnia chiński lotniskowiec Liaoning przepłynął w pobliżu Okinawy. Jednostka po raz pierwszy została skierowana też na Morze Południowochińskie. Jak podały władze Japonii chińskie myśliwce po raz ostatni znajdowały się w tym rejonie w sierpniu ubiegłego roku.

Napięcia między Pekinem i Tokio nasilają się od 2013 roku, kiedy chińskie władze jednostronnie ogłosiły strefę identyfikacji powietrznej nad Morzem Wschodniochińskim.

d19yvmf

Podziel się opinią

Share
d19yvmf
d19yvmf
Więcej tematów