Trwa ładowanie...
d1au05g
d1au05g
x-news/TVN 24

Chełm: rodzice zatrzymani w sprawie pobicia półtorarocznego dziecka

Lubelscy policjanci zatrzymali parę 25-latków z Chełma. Podczas szarpaniny, jaka się między nimi wywiązała, ucierpiał ich 1,5-roczny syn, który z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi i urazem głowy został zabrany do szpitala. W sobotę para została doprowadzona do prokuratury, gdzie zapadną decyzję o jej dalszym losie. Z relacji mężczyzny wynika, że chłopca skatowała matka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1au05g

Do zdarzenia doszło w minioną środę około godziny czwartej nad ranem w Chełmie. W jednym ze śródmiejskich mieszkań wybuchła awantura pomiędzy 25-letnimi rodzicami półtorarocznego dziecka. Jak wstępnie ustalili policjanci kobieta spożywała alkohol. W trakcie kłótni doszło do szarpaniny pomiędzy rodzicami. W tym czasie 18-miesięczny chłopiec znajdował się na rękach u ojca. Dziecko znajdując się pomiędzy szarpiącymi się rodzicami doznało poważnych wewnętrznych obrażeń ciała m.in. pęknięcia śledzionej oraz urazu głowy.

Ojciec dziecka podczas wstępnego przesłuchania zeznał, że dziecko zostało uderzone dwukrotnie przez 25-latkę. Po awanturze matka dziecka wyszła z domu, natomiast ojciec zabrał chłopca do swojej matki. Tego samego dnia w południe 25-latek postanowił powiadomić o zdarzeniu kuratora sądowego, który sprawuje nadzór nad rodziną. Ten, gdy zobaczył chłopca, od razu wezwał karetkę pogotowia. Dyspozytor powiadomił policję.

d1au05g

Dziecko po wstępnych badaniach śmigłowcem pogotowia ratunkowego zostało przetransportowane do szpitala w Lublinie.

W piątek rodzice dziecka trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało, oboje mają ograniczone prawa rodzicielskie w związku z nadużywaniem alkoholu przez 25-latkę. Posiadają również bogatą kartotekę w policyjnych bazach. Oboje byli notowani m.in. za kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe. Teraz o ich losie zdecyduje prokurator i sąd.

Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów