Trwa ładowanie...
d3nw5t0

Chcieli wyłudzić 100 mln zł VAT. CBA zatrzymało trzy osoby

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej. Planowali wyłudzić zwrot podatku VAT na kwotę ponad 100 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne. CBA zatrzymało trzy osoby
Zdjęcie ilustracyjne. CBA zatrzymało trzy osoby (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d3nw5t0

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Białegostoku zatrzymali w województwie łódzkim trzy osoby działające w ramach zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT.

Zatrzymane osoby brały udział w przejęciu spółki, która miała koncesję na obrót paliwami płynnymi. Chcieli za jej pomocą dokonać wyłudzenia zwrotu podatku VAT w kwocie ponad 100 milionów złotych. Planowali to zrobić na fałszywe faktury opiewające na kwotę prawie pół miliarda zł za rzekomy obrót setkami tysięcy telefonów komórkowych.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie usłyszały zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

d3nw5t0

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się w maju 2017 r. Wtedy zatrzymano trzy osoby związane z wystawieniem fikcyjnych faktur na ponad 300 tysięcy telefonów komórkowych. Potem we wrześniu tego roku zatrzymano szefa grupy przestępczej i jednocześnie głównego organizatora przestępczego procederu. Sąd Rejonowy w Białymstoku zastosował wobec tego mężczyzny tymczasowy areszt.

Źródło: CBA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nw5t0

Podziel się opinią

Share

d3nw5t0

d3nw5t0
Więcej tematów