Trwa ładowanie...
d1a1ukl

Chcesz być sexy, to też doceń jego wdzięki

To może być najłatwiejszy sposób na poprawienie własnej atrakcyjności i rozpoczęcie obiecującego flirtu. Naukowcy są przekonani, że wystarczy powiedzieć komuś, że świetnie wygląda, by też mu się spodobać - czytamy w "Dzienniku".

Share
d1a1ukl

Badacze z Aberdeen University postanowili pomóc singlom, którzy rozglądają się za stałym partnerem. Sprawdzili więc jak rozpocząć znajomość, by przerodziła się w uczucie. 230 kobiet i mężczyzn miało za zadanie ocenić zdjęcia twarzy wyrażających różne emocje. Najbardziej atrakcyjne wydały im się te, które patrzyły na nich i przyjaźnie się uśmiechały.

To pozwoliło naukowcom wysnuć wniosek, że aby rozpocząć flirt, wystarczy po prostu okazać drugiej osobie zainteresowanie. W ten sposób nie tylko poczuje się pewniej, ale również na nas będzie spoglądać przychylniejszym okiem.

Badacze są też przekonani, że jeśli interakcja nie zajdzie odpowiednio szybko lepiej nie tracić czasu na bezproduktywne pogawędki. Gdy dana osoba zwraca na nas uwagi, są małe szanse, że później się to zmieni.

d1a1ukl

Podziel się opinią

Share
d1a1ukl
d1a1ukl
Więcej tematów