Trwa ładowanie...

Chcą odwołać prezydent Hannę Zdanowską. W Łodzi możliwe referendum

Grupa obywateli złożyła zawiadomienie z wnioskiem o rozpisanie referendum nad odwołaniem Hanny Zdanowskiej z funkcji prezydenta Łodzi. Autorzy wniosku w uzasadnieniu wskazują m.in. sytuację mieszkaniową łodzian oraz podniesienie kosztów życia w mieście.

Share
Chcą odwołać Hannę Zdanowską. W Łodzi możliwe referendum
Chcą odwołać Hannę Zdanowską. W Łodzi możliwe referendumŹródło: PAP
d4l2wst

Inicjatorów wniosku reprezentuje Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, która od lat znana jest mieszkańcom Łodzi z walki o prawa lokatorów przejmowanych przez prywatnych właścicieli kamienic.

"Wśród grup niezadowolonych łodzian są mieszkańcy walących się kamienic, ludzie oczekujący na mieszkania komunalne, mieszkańcy obszarów rewitalizowanych, kierowcy poruszający się po Łodzi, pracownicy spółek komunalnych, ludzie kultury, pracownicy szkół, seniorzy. Czarę goryczy przelały kolejne bezzasadne podwyżki kosztów życia w mieście (...), Łodzianie nie zgadzają się na dalszą niegospodarność, bagatelizowanie ich problemów i ciągłe ośmieszanie wizerunku miasta" - napisano w uzasadnieniu wniosku o rozpisanie referendum.

W rozmowie z PAP Wojciechowska van Heukelom stwierdziła, że mieszkańcy są niezadowoleni, bo w mieście nie da się już normalnie funkcjonować i żyć.

d4l2wst

Reakcja ratusza na wniosek o referendum ws. Zdanowskiej

Na złożenie wniosku do łódzkiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, zareagował rzecznik prasowy łódzkiego ratusza Marcin Masłowski. "Inicjatorką tej akcji jest polityk udający społecznika, czyli pani Wojciechowska von Heukelom, której stowarzyszenie za wynajmowany od miasta lokal jest winne łodzianom od wielu lat blisko 100 tysięcy złotych. Kilka lat temu zapowiedziałem, że do czasu uregulowania tego długu nie będę komentował żadnych wyczynów pani von Heukelom" - stwierdził w komentarzu.

Nie wiadomo jeszcze, czy wniosek o referendum znajdzie poparcie radnych miejskich należących do PiS, które jest w łódzkiej opozycji. Radny Radosław Marzec zauważa jednak, że wśród mieszkańców Łodzi rośnie niezadowolenie rządami Zdanowskiej. - Miasto jest zadłużone. Wzrastają opłaty m.in. za śmieci, była próba podwyżki cen wody. Wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta pokazuje, że łodzianie mają już dosyć rządów Hanny Zdanowskiej - powiedział.

Donald Tusk odpowiada na pytanie o nepotyzm. Dziennikarz TVP Info zgaszony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4l2wst

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l2wst
d4l2wst
Więcej tematów