Trwa ładowanie...
decm3c2

"Charlie Hebdo" sprzedał się błyskawicznie. Na aukcjach rekordowe ceny

Pierwsze numery satyrycznego pisma "Charlie Hebdo" rozeszły się błyskawicznie we Francji. Jedna z paryskich sprzedawczyń mówiła, że po otwarciu kiosku przed 6.00 rano, w kolejce stało już kilkadziesiąt osób. 450 egzemplarzy pisma jakimi dysponowała, zniknęło w ciągu 15 minut. Nakład gazety w wysokości 3 milionów okazał się niewystarczający. Kilka egzemplarzy "Charlie Hebdo" pojawiło się na internetowych aukcjach, gdzie osiągnęły rekordowe ceny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowsze wydanie tygodnika "Charlie Hebdo"
Najnowsze wydanie tygodnika "Charlie Hebdo" (PAP/EPA, Fot: Eddy Lemaistre)
decm3c2

Wydawca wypuścił ok. 3 mln egzemplarzy pisma, sprzedawanego normalnie w liczbie 60 tysięcy egzemplarzy. Ukazało się ono nie tylko po francusku, ale także po angielsku, hiszpańsku, włosku, arabsku i turecku. Na okładce jest karykatura proroka Mahometa. Trzyma w dłoniach kartkę z napisem:„Jestem Charlie”. Nad głową proroka widnieje napis - „Wszystko zostaje przebaczone”.

Świat islamu oburzony najnowszą publikacją francuskiego pisma satyrycznego „Charlie Hebdo”. Tymczasem na aukcjach internetowych gazeta osiąga rekordowe ceny. W Wielkiej Brytanii w ciągu kilku godzin jeden z egzemplarzy sprzedano za 100 tys. funtów, drugi - za 95,5 tys., czyli w obu przypadkach za ponad pół miliona złotych.

W amerykańskiej wersji serwisu eBay ceny numeru wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy dolarów. Jeden ze sprzedających z Belgii oferuje swój egzemplarz - z pominięciem aukcji - za 275 tys. dolarów, czyli blisko milion złotych. Normalna cena numeru wynosi 3 euro, czyli ok. 13 złotych.

Ogromne zainteresowanie gazetą sprawiło, że dystrybutor podjął decyzję o zwiększeniu nakładu bieżącego numeru do pięciu milionów egzemplarzy.

decm3c2

Podziel się opinią

Share
decm3c2
decm3c2