Trwa ładowanie...
Cezary Grabarczyk: nie wykluczam postulatu o powtórzeniu wyborów

Cezary Grabarczyk: nie wykluczam postulatu o powtórzeniu wyborów

- Jest wiele powodów do niepokoju. Nie wykluczam możliwości, po podliczeniu głosów, postulatu o powtórzeniu wyborów - powiedział minister Cezary Grabarczyk na antenie TVN24.

Share
d1lsm2b

- Nie zdecydowałbym się na użycie systemu informatycznego, który jeszcze w tygodniu poprzedzającym głosownie nie był sprawny. Wszystkie wątpliwości dotyczące wyborów będą musiały być wyjaśnione – mówił Grabarczyk.

Według ministra, nie ma możliwości, żeby sprawę wyborów badała komisja śledcza. W jego ocenie, taka komisja może badać tylko działanie organów, które podlegają sejmowi. - PKW została tak skonstruowana, żeby była niezależna - stwierdził polityk PO.

d1lsm2b

Grabarczyk zaznaczył, że "niewykluczone, że zmiany w prawie wyborczym będą dyskutowane". Wyraził ponadto opinię, że gdyby na czele PO stał teraz Donald Tusk, "wynik wyborów byłby na pewno gorszy".

Kto będzie rządzić w miastach?

PKW na ranem podała oficjalne wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W pierwszej turze wybraliśmy 1584 włodarzy; do drugiej tury dojdzie w 890 miastach i gminach.

W Warszawie najlepszy wynik uzyskała Hanna Gronkiewicz-Waltz (KW Platforma Obywatelska RP) - 47,19 proc. i Jacek Sasin (KW Prawo i Sprawiedliwość) 27,31 proc., którzy zmierzą się w drugiej turze.

Wciąż jednak brakuje pełnych wyników niedzielnych wyborów samorządowych; najdłużej trwa ustalanie wyników wyborów do sejmików wojewódzkich. System informatyczny nie działa, jest problem z wygenerowaniem protokołów, mimo wprowadzenia danych, komisje powiatowe liczą więc wyniki ręcznie.

d1lsm2b

Podziel się opinią

Share
d1lsm2b
d1lsm2b
Więcej tematów