Trwa ładowanie...

Centrum Radioterapii bez kontraktu z NFZ

Nie wiadomo, kiedy centrala Narodowego Funduszu Zdrowia zgodzi się na finansowanie leczenia chorych na raka. Pacjenci znowu muszą czekać - alarmuje "Dziennik Polski".

Share
Centrum Radioterapii bez kontraktu z NFZ
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d1o0j7t

Otwarte 11 grudnia ubiegłego roku przy krakowskim "Rydygierze" Centrum Radioterapii z trzema nowoczesnymi akceleratorami do napromieniania planowało przyjmować chorych na raka już pięć dni później. Niezwłoczne przyznanie kontraktu tej długo oczekiwanej przez pacjentów i lekarzy placówce wydawało się oczywiste.

Niestety, prezesowi warszawskiej centrali funduszu, który musi wyrazić zgodę na ogłoszenie konkursu przez małopolski oddział NFZ na radioterapię w "Rydygierze", najwyraźniej się nie śpieszy. - Interweniowaliśmy wszędzie, gdzie było to możliwe: w NFZ w Krakowie, potem w centrali funduszu, w resorcie zdrowia itp. - wylicza Bożena Kozanecka, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala. Bez rezultatu.

Pomimo braku kontraktu właściciel Centrum, spółka RTCP zdecydowała się przyjmować chorych. Pierwszy pacjent został poddany napromienianiu w miniony poniedziałek. Zgłaszają się pacjenci z innych szpitali, w których ustawiono ich do kolejki. Bez kontraktu z funduszem Centrum nie będzie w stanie ich wszystkich przyjąć.

Zobacz, ile wg danych NFZ trzeba czekać na wizytę u specjalisty:

d1o0j7t

Podziel się opinią

Share
d1o0j7t
d1o0j7t
Więcej tematów