Trwa ładowanie...

Centralny Port Lotniczy będzie w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego

- Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego - poinformowało w mediach społecznościowych Polskie Radio. To 45 kilometrów od centrum Warszawy i zaledwie pół godziny jazdy samochodem z warszawskiego Okęcia.

Centralny Port Lotniczy będzie w Baranowie koło Grodziska MazowieckiegoŹródło: Pixabay.com
dclzr7o

To, że rząd PiS rozpocznie budowę Centralnego Portu Lotniczego - największego lotniska w Polsce - było jasne już od miesięcy. Potrzebę budowy CPL podkreślali m.in. Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. O budowie pozytywnie wypowiadała się też premier Beata Szydło. Kilka razy podkreślała, że będzie priorytetem tej ekipy. Nie było jednak decyzji, gdzie CPL miałby powstać. Rozważane były liczne lokalizacje pomiędzy Łodzią a Warszawą.

Informacje o potwierdzonej lokalizacji w mediach społecznościowych podali dziennikarze Informacyjnej Agencji Radiowej. Wybór padł na Baranów koło Grodziska Mazowieckiego. Lokalizacja oddalona jest o około 45 kilometrów od centrum Warszawy. Lokalizacja znajduje się tuż obok autostrady A2. Ma to ułatwić szybki dojazd ze stolicy na lotnisko.

Dlaczego Polsce ma być potrzebne tak duże lotnisko? Warszawskie Okęcie nie daje już rady, a szacunki mówią o wciąż rosnącej liczbie i pasażerów, i połączeń. Centralny Port Lotniczy miały więc być rozwiązaniem tego problemu. Alternatywą dla Centralnego Portu Lotniczego według niektórych ekspertów było połączenie lotniska im. Chopina w Warszawie z podwarszawskim portem lotniczym w Modlinie. W dłuższej perspektywie i to rozwiązanie miałoby się nie sprawdzić.

dclzr7o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dclzr7o
Więcej tematów