Trwa ładowanie...
mercedes
Jakub Tujaka
16-02-2018 13:36

Celnikom wpadł w oko Mercedes. Okazało się, że ukryto w nim siedem granatników

Poddany szczegółowej kontroli granicznej Mercedes okazał się uzbrojony. Na przejściu granicznym w Hrebennem funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej znaleźli w bagażniku auta siedem sztuk tzw. wyrzutni RPG-18 i RPG-22.

Celnikom wpadł w oko Mercedes. Okazało się, że ukryto w nim siedem granatnikówŹródło: Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
d5d469v
d5d469v

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Hrebennem poddali kontroli celnej osobowego Mercedesa na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie szczegółowej rewizji auta w bagażach podróżujących pojazdem - obywatela Polski i obywatela Ukrainy - 6 granatników RPG-18⃰ i 1 granatnik RPG-22.

Podejrzanych oraz elementy uzbrojenia przekazano funkcjonariuszom miejscowej placówki Straży Granicznej. Zgodnie z kompetencjami, dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Nadbużański Oddział Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Granatniki RPG-18 i RPG-22, to radzieckie wyrzutnie przeciwpancerne opracowane w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Jest to broń jednokrotnego użytku składająca się z tzw. wyrzutni i umieszczonego w niej pocisku.

d5d469v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5d469v
Więcej tematów