Trwa ładowanie...

Cejrowski w TVP bez zahamowań o Tusku

Wojciech Cejrowski ostro o Donaldzie Tusku: "trzeba go przymknąć jak zwykłego kryminalistę żeby nie mógł mataczyć". Wypowiedź wywołała burzę w sieci.

Cejrowski w TVP bez zahamowań o TuskuŹródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Przemysław Jahr
da0wq6v
da0wq6v

Wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego padła w programie "Minęła dwudziesta". Pod zamieszczonym na Twitterze przez TVP INFO cytatem z wypowiedzi dziennikarza posypały się komentarze. Jedni internauci ostro zaatakowali Cejrowskiego inni bronili tej wypowiedzi.

Były premier stawił się w środę warszawskiej prokuraturze, gdzie zeznawał jako świadek w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody prezesa Rady Ministrów i opinii szefa MON.

W grudniu 2016 roku ujawniono, że w tym śledztwie postawiono zarzuty byłym szefom SKW Januszowi Noskowi i jego następcy Piotrowi Pytlowi. Trzecim podejrzanym jest Krzysztof D., były dyrektor szefa gabinetu SKW.

Tusk, po wyjściu z prokuratury podkreślił, że nie jest upoważniony do udzielania jakichkolwiek informacji na temat śledztwa. - Pan prokurator uprzedził, zgodnie z przepisami, że nie można w żaden sposób naruszać tajemnicy śledztw. Sprawa dotyczy poważnych kwestii, więc pragnę pozostać dyskretny - podkreślił.

- Nie mogę narzekać na gościnność prokuratury. Dostałem kawę, herbatę i wodę - dodał były premier.

Pytany przez dziennikarzy, po zakończeniu wielogodzinnych zeznań w siedzibie warszawskiej prokuratury, czy jego przesłuchanie ma charakter polityczny, Tusk odparł: "cała sprawa ma charakter wybitnie polityczny".

da0wq6v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da0wq6v
Więcej tematów