Trwa ładowanie...
d5s643x

CBŚP zlikwidowało agencję towarzyską w Lubinie. Wykorzystywali kobiety w trudnej sytuacji

Lubin na Dolnym Śląsku. Funkcjonariusze CBŚP rozbili grupę przestępczą, zajmującą się czerpaniem korzyści z prostytucji. Zatrzymano sześć osób, w tym szefa gangu. Przestępcy wykorzystywali kobiety w trudnej sytuacji życiowej, zabierali im większość zarobionych pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lubin. Policjanci z CBŚP zatrzymali sześć osób, w tym szefa gangu
Lubin. Policjanci z CBŚP zatrzymali sześć osób, w tym szefa gangu (CBŚP)
d5s643x

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji grupa działała na terenie województwa dolnośląskiego od kilku lat. Według wrocławskich śledczych, szef gangu nakłaniał i werbował kobiety do "pracy" a także omawiał z nimi warunki "zatrudnienia" i kwestie finansowe. Wybierane były kobiety w trudnej sytuacji finansowej i osobistej, także narkomanki.

Werbowano zarówno Polki, jak i cudzoziemki, głównie zza wschodniej granicy. Kobiety dostawały tylko część zarobionych pieniędzy, większość środków miała być przeznaczona na rzekomą "ochronę" i "transport". W niektórych przypadkach kobiety traciły nawet trzy czwarte zarobionych pieniędzy. Usługi były oferowane także na stronach internetowych, gdzie kobiety występowały pod pseudonimami. Wówczas były dowożone do klientów.

Policjanci ustalili, że grupa miała charakter zhierarchizowany, a każda z osób podejrzanych miała określoną rolę i zadania. Szef gangu jest podejrzany o zorganizowanie i zarządzanie agencją. Funkcja reszty podejrzanych sprowadzała się do roli ochroniarza, nadzorującego, kierowcy czy przyjmującego zlecenia.

d5s643x

Czytaj również: Zarabiały na prostytucji. Grupa kobiet rozbita przez CBŚP

https://wiadomosci.wp.pl/zarabialy-na-prostytucji-grupa-kobiet-rozbita-przez-cbsp-6345799988918401a

Przestępcy stworzyli nawet nieformalny grafik, według którego sprawowano nadzór nad "biznesem" w zastępstwie za lidera grupy. Według śledczych, podejrzany o kierowanie grupą uczynił sobie stałe źródło dochodu z nielegalnej działalności.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali sześć osób. Przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu. Decyzją sądu pięć osób zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5s643x

Podziel się opinią

Share
d5s643x
d5s643x
Więcej tematów