Trwa ładowanie...
ycipk-qcw657

CBŚP zlikwidowało agencję towarzyską w Lubinie. Wykorzystywali kobiety w trudnej sytuacji

Lubin na Dolnym Śląsku. Funkcjonariusze CBŚP rozbili grupę przestępczą, zajmującą się czerpaniem korzyści z prostytucji. Zatrzymano sześć osób, w tym szefa gangu. Przestępcy wykorzystywali kobiety w trudnej sytuacji życiowej, zabierali im większość zarobionych pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lubin. Policjanci z CBŚP zatrzymali sześć osób, w tym szefa gangu
Lubin. Policjanci z CBŚP zatrzymali sześć osób, w tym szefa gangu (CBŚP)
ycipk-qcw657

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji grupa działała na terenie województwa dolnośląskiego od kilku lat. Według wrocławskich śledczych, szef gangu nakłaniał i werbował kobiety do "pracy" a także omawiał z nimi warunki "zatrudnienia" i kwestie finansowe. Wybierane były kobiety w trudnej sytuacji finansowej i osobistej, także narkomanki.

Werbowano zarówno Polki, jak i cudzoziemki, głównie zza wschodniej granicy. Kobiety dostawały tylko część zarobionych pieniędzy, większość środków miała być przeznaczona na rzekomą "ochronę" i "transport". W niektórych przypadkach kobiety traciły nawet trzy czwarte zarobionych pieniędzy. Usługi były oferowane także na stronach internetowych, gdzie kobiety występowały pod pseudonimami. Wówczas były dowożone do klientów.

ycipk-qcw657

Policjanci ustalili, że grupa miała charakter zhierarchizowany, a każda z osób podejrzanych miała określoną rolę i zadania. Szef gangu jest podejrzany o zorganizowanie i zarządzanie agencją. Funkcja reszty podejrzanych sprowadzała się do roli ochroniarza, nadzorującego, kierowcy czy przyjmującego zlecenia.

Czytaj również: Zarabiały na prostytucji. Grupa kobiet rozbita przez CBŚP

https://wiadomosci.wp.pl/zarabialy-na-prostytucji-grupa-kobiet-rozbita-przez-cbsp-6345799988918401a

Przestępcy stworzyli nawet nieformalny grafik, według którego sprawowano nadzór nad "biznesem" w zastępstwie za lidera grupy. Według śledczych, podejrzany o kierowanie grupą uczynił sobie stałe źródło dochodu z nielegalnej działalności.

ycipk-qcw657

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali sześć osób. Przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu. Decyzją sądu pięć osób zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-qcw657

ycipk-qcw657
ycipk-qcw657