Trwa ładowanie...
d42pyuy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

CBŚP: rozbito gang handlujący ładunkami wybuchowymi

• Policjanci rozbili grupę handlującą ładunkami wybuchowymi
• Zatrzymano trzech mężczyzn; dwóch z nich zostało już aresztowanych
• Grozi im do ośmiu lat więzienia
• Podczas akcji znaleziono m.in. 115 kg trotylu i 15 kg lontu prochowego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP: rozbito gang handlujący ładunkami wybuchowymi
(Policja)
d42pyuy

Policjanci nie chcą ujawniać szczegółów sprawy. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że grupa zaopatrywała inne gangi w ładunki wybuchowe.

- Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu materiałami wybuchowymi. Grozi im za to ośmiu lat więzienia. Mają od 20 do 48 lat, są mieszkańcami powiatu jeleniogórskiego - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z CBŚP z Lublina pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Policjantów z lubelskiego CBŚP wspierali koledzy z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Kryminalnego CBŚP i zarządu we Wrocławiu.

- W trakcie akcji, w warsztacie firmy transportowej, zabezpieczono 115 kilogramów trotylu, lont prochowy i amunicję. Broń była w garażu należącym do jednego z mężczyzn - dodała Hamelusz.

d42pyuy

Podziel się opinią

Share

d42pyuy

d42pyuy
Więcej tematów