Trwa ładowanie...
d2asxfx

CBŚP publikuje zdjęcia podejrzanych o pedofilię i prosi o kontakt rodziców ich ofiar

Poznańska prokuratura oraz Centralne Biuro Śledcze Policji opublikowały zdjęcia dwóch mężczyzn podejrzanych o wykorzystywanie seksualne nieletnich m.in. z Poznania. Wszyscy rodzice dzieci, które ich rozpoznają, są proszeni o kontakt.
Share
CBŚP publikuje zdjęcia podejrzanych o pedofilię i prosi o kontakt rodziców ich ofiar
Źródło: KWP w Poznaniu
d2asxfx

Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto i Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd w Poznaniu prowadzą śledztwo w sprawie przestępstw popełnionych przeciwko wolności seksualnej osób małoletnich.

W tej sprawie zatrzymano już dwóch mężczyzn - to 25-latek z Poznania i 38-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Z informacji, do których dotarł "Głos Wielkopolski", wynika, że ich ofiarami byli małoletni (głównie chłopcy), których poznawali przez internet. Po rozmowach w sieci umawiali się z nimi na spotkania, w czasie których dochodziło do kontaktów seksualnych. Miejscami spotkań w Poznaniu miały być okolice parku Drwęskich, centrum handlowe Stary Browar oraz stary dworzec PKS, a także miejscowości na Mazowszu - Boża Wola, las Dębinka w Bożej Woli, Kazuń, Skierdy i Rajszew, Nowy Dwór Mazowiecki. Miało do nich dochodzić w okresie od 2012 r. do kwietnia 2015 r.

Prokuratura i CBŚP zdecydowały się opublikować zdjęcia podejrzanych, aby w ten sposób móc ustalić ich kolejne ofiary.

d2asxfx

- Nadto o kontakt proszeni są rodzice małoletnich, którzy w korespondencji internetowej swoich dzieci widzieli zdjęcia wskazanych mężczyzn lub też ujawnili, że dzieci umawiały się w okolicach miejsc wymienionych wyżej na spotkania z nieznanymi osobami - apeluje Agnieszka Nowicka z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto.

Kontaktować się należy z CBŚP Zarząd w Poznaniu pod nr tel. 61 84 15 450 w godz. od 8.00 do 15.00 lub całą dobę pod nr tel. 997 w całym kraju z podaniem prokuratury prowadzącej postępowanie oraz jednostki policji.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2asxfx

Podziel się opinią

Share
d2asxfx
d2asxfx
Więcej tematów