Trwa ładowanie...

CBŚP i akcja "Przebudzenie mocy". Zatrzymano 7 osób

CBŚP prowadzi akcję "Przebudzenie mocy". W efekcie zatrzymano 7 osób podejrzanych o udział w przemycie hurtowych ilości narkotyków z Hiszpanii do Polski oraz innych krajów UE.
Share
CBŚP i kontynuacja akcji "Przebudzenie mocy"
CBŚP i kontynuacja akcji "Przebudzenie mocy"Źródło: CBŚP
d1rjqp3

Funkcjonariusze zespołu specjalnego CBŚP z Olsztyna i Poznania wspólnie z antyterrorystami z Olsztyna zatrzymali 7 osób z województw wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Zatrzymani są odpowiedzialni za transport narkotyków oraz werbowanie kierowców samochodów ciężarowych, którzy brali udział w przemytach hurtowych ilości środków odurzających.

W akcji wzięło udział ponad stu funkcjonariuszy. Podczas działań zabezpieczono dokumentację, sprzęt elektroniczny, a także pieniądze na poczet przyszłych kar.

d1rjqp3

Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Zatrzymani usłyszeli zarzuty przemytu znacznych ilości narkotyków. Za to grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Do sądu wpłynęły wnioski o areszt dla wszystkich podejrzanych. "Sąd podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wszystkie wnioski i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie" – podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

CBŚP. Międzynarodowa akcja uderzająca w narkotyki

Opisane wyżej działania to kontynuacja akcji "Przebudzenie mocy". Wszystko zaczęło się od śledztwa z listopada 2019 roku, gdy ustalono, że na terenie Europy działała zorganizowana grupa przestępcza przemycająca narkotyki z Hiszpanii i handlująca nimi. W tej grupie znaleźli się Polacy.

d1rjqp3

Prokuratura Krajowa podała, że zorganizowana grupa przestępcza działała co najmniej od czerwca 2018 r. do maja 2020 r. na terenie Hiszpanii, Niemiec, Francji, Danii, Holandii, Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej.

Pierwsza akcja funckjonariuszy miała miejsce w jesienią 2019 r. w Hiszpanii: wówczas zabezpieczono ponad 730 kg marihuany, haszyszu oraz kokainy i zatrzymano 7 osób podejrzanych o przemyt narkotyków.

Kolejne działania, o kryptonimie "Przebudzenie mocy", przeprowadzono na początku lutego 2020 roku w Hiszpanii. Akcję koordynował Europol i Eurojust, a funkcjonariuszy CBŚP wspierała hiszpańska Guardia Civil. Zatrzymano wtedy 63 osoby narodowości polskiej, hiszpańskiej, marokańskiej i litewskiej. Policja zlikwidowała także 18 plantacji konopi, w których można było uzyskać marihuanę o wartości ok. 45 milionów złotych. Przejęto również hurtowe ilości haszyszu i kokainy oraz broń palną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rjqp3

Podziel się opinią

Share
d1rjqp3
d1rjqp3
Więcej tematów