Trwa ładowanie...
d1iau0i

CBOS: Polacy oceniają władzę

W porównaniu z lutym pogorszyły się notowania Sejmu, Senatu i prezydenta; lepiej niż miesiąc wcześniej Polacy oceniają pracę władz samorządowych - wynika z marcowego sondażu CBOS.

d1iau0i
d1iau0i

Notowania Sejmu pogorszyły się o 11 punktów procentowych. W lutym pozytywnie o działalności Izby wypowiadało się 27% ankietowanych, w marcu - 16%. Wzrosła też liczba osób negatywnie oceniających Sejm: z 57% badanych w lutym do 67% w marcu.

Również Senat stracił 11 punktów procentowych poparcia: z 30% popierających jego działalność w lutym do 19% aprobujących prace Senatu w marcu. Liczba osób krytycznie oceniających Senat wzrosła z 39 do 49%.

Zmalało też poparcie dla prezydenta: z 80% popierających jego działalność w lutym do 75% w marcu. O 5 punktów procentowych - z 13 do 18% - wzrosła liczba ankietowanych źle oceniająca pracę prezydenta.

Lepiej niż miesiąc wcześniej oceniono pracę samorządowych władz lokalnych: w lutym dobre oceny wystawiło im 42% uczestników sondażu, w marcu - 44%. Pracę władz lokalnych źle oceniało w lutym 39% ankietowanych, podczas gdy w marcu - 38%.

Sondaż przeprowadzono w dniach 1-4 marca na reprezentatywnej próbie 1065 dorosłych mieszkańców Polski. (jask)

d1iau0i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iau0i
Więcej tematów