Trwa ładowanie...
d412937
IAR

CBOS: Beata Szydło jest opanowana i pracowita, ale niesamodzielna. Polacy ocenili wizerunek premier

• 70 proc. badanych uważa, że premier jest zrównoważona i nie ponoszą ją emocje
• Z kolei 63 proc. doceniło jej pracowitość i poświęcenie obowiązkom
• Według ankietowanych (63 proc.), szefowa rządu jest niesamodzielna
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d412937

Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło sondaż, dotyczący społecznego wizerunku premier Beaty Szydło. Za najmocniejsze strony szefowej rządu ankietowani uznali opanowanie i pracowitość, a za najsłabszą - niesamodzielność.

70 proc. uczestników sondażu uznało, że premier jest zrównoważona i nie daje się ponosić emocjom. Przeciwnego zdania było 10 proc. respondentów. Z kolei 63 proc. ankietowanych uważa, że Beata Szydło jest pracowita i poświęca swym obowiązkom dużo czasu i wysiłku. Odmiennego zdania było 6 proc.

Przeszło połowa (odpowiednio 58 i 57 proc.) uczestników sondażu uznało, że premier jest inteligentna i sympatyczna. Przeciwne opinie wyraziła jedna czwarta respondentów. Zdaniem 54 proc. ankietowanych, szefowa rządu troszczy się o zwykłych ludzi. Odmiennego zdania było 23 proc.

d412937

Według Polaków, szefowa rządu jest niesamodzielna w podejmowaniu decyzji - uważa tak 63 proc. respondentów. Przeciwnego zdania była jedna piąta. Połowa uczestników sondażu uważa, że Beata Szydło dba przede wszystkim o interesy swojej partii, a 34 procent - że kieruje się dobrem kraju. Zdaniem prawie połowy (48 proc.) ankietowanych, premier ma mały wpływ na to, co robią poszczególni ministrowie, 31 procent uznało natomiast, że dobrze kieruje pracą rządu.

Specjaliści z CBOS zwracają uwagę, że Beata Szydło jest znacznie lepiej oceniana przez zwolenników Prawa i Sprawiedliwości niż przez sympatyków Platformy Obywatelskiej czy Nowoczesnej. Kazimierz Marcinkiewicz i Donald Tusk na początku urzędowania byli lepiej postrzegani, niż obecna szefowa rządu.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-12 maja na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1100 osób.

d412937

Podziel się opinią

Share
d412937
d412937
Więcej tematów