Trwa ładowanie...
d251kdj

CBA rozbiło "hurtownię narkotyków"

Funkcjonariusze Centralnego Biura
Antykorupcyjnego w trakcie dwudniowej zasadzki zabezpieczyli w
jednej z podwarszawskich miejscowości narkotyki o wartości około
miliona zł.

d251kdj

Jak powiedział dyrektor gabinetu szefa CBA Tomasz Frątczak, podczas akcji zatrzymano trzy osoby. Na trop "hurtowni narkotyków" funkcjonariusze wpadli prowadząc śledztwo w sprawie grupy przestępczej korumpującej urzędników państwowych.

W mieszkaniu zatrzymanych dwóch mężczyzn i kobiety funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 5,5 kilograma czystej amfetaminy (pozwala na przygotowanie ok. 100 tysięcy działek), kilkaset gramów kokainy, ponad 100 porcji haszyszu i ponad kilogram marihuany, setki tabletek extasy. W lokalu znaleziono też, min. setki torebek strunowych do porcjowania narkotyków, dziesiątki rękawiczek, kilka wag laboratoryjnych.

Według CBA, to jedna z największych ilości narkotyków zabezpieczona przez organy ścigania w ostatnim czasie. Czarnorynkowa wartość zajętych narkotyków sięga miliona zł.

Tomasz Frątczak powiedział, że ze względu na dobro śledztwa i jego dynamiczny rozwój nie może ujawnić imion i inicjałów zatrzymanych oraz mówić o szczegółach sprawy. Przynajmniej jedna z zatrzymanych osób jest powiązana z grupą przestępczą korumpującą urzędników państwowych.

d251kdj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d251kdj
Więcej tematów