ycipk-1l0lm3

CBA miało próbować wymusić zeznania na Stanisławie Gawłowskim. PO zawiadamia prokuraturę

Centralne Biuro Antykorupcyjne mogło przekroczyć swoje uprawnienia - twierdzi wiceszef PO Andrzej Halicki. Zapowiedział, że Platforma wkrótce złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie próby wymuszenia przez CBA zeznań od Stanisława Gawłowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO wyprzedziło CBA z podjęciem kroków prawnych
PO wyprzedziło CBA z podjęciem kroków prawnych (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
ycipk-1l0lm3

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP powiedział, że we wrześniu poseł Stanisław Gawłowski będzie miał postanowione nowe zarzuty karne. Adwokat polityka PO mecenas Roman Giertych zwrócił uwagę na wiedzę prezesa PiS, która jest niedostępna dla innych. Poszedł tym tropem i zapytał go, czy wiedział, że CBA nielegalnie przesłuchało Gawłowskiego w areszcie i przedstawiło mu ofertę, aby obciążył PO, jej obecnych i byłych liderów jakimikolwiek zarzutami w zamian za odstąpienie od przedłużania aresztu.

Kaczyński milczy, ale CBA odpowiedziało. Zdementowało informacje podawane przez Giertycha i zapowiedziało rozważenie kroków prawnych. Wyprzedziło ją PO.

- Dziś składam - w imieniu Platformy Obywatelskiej - zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Krajowej, związane z chęcią wymuszenia zeznań od Stanisława Gawłowskiego, który przebywał w areszcie - powiedział Halicki na konferencji prasowej w Sejmie.

ycipk-1l0lm3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1l0lm3

ycipk-1l0lm3