Trwa ładowanie...

CBA miało próbować wymusić zeznania na Stanisławie Gawłowskim. PO zawiadamia prokuraturę

Centralne Biuro Antykorupcyjne mogło przekroczyć swoje uprawnienia - twierdzi wiceszef PO Andrzej Halicki. Zapowiedział, że Platforma wkrótce złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie próby wymuszenia przez CBA zeznań od Stanisława Gawłowskiego.

Share
CBA miało próbować wymusić zeznania na Stanisławie Gawłowskim. PO zawiadamia prokuraturę
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3bdxwm

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP powiedział, że we wrześniu poseł Stanisław Gawłowski będzie miał postanowione nowe zarzuty karne. Adwokat polityka PO mecenas Roman Giertych zwrócił uwagę na wiedzę prezesa PiS, która jest niedostępna dla innych. Poszedł tym tropem i zapytał go, czy wiedział, że CBA nielegalnie przesłuchało Gawłowskiego w areszcie i przedstawiło mu ofertę, aby obciążył PO, jej obecnych i byłych liderów jakimikolwiek zarzutami w zamian za odstąpienie od przedłużania aresztu.

Kaczyński milczy, ale CBA odpowiedziało. Zdementowało informacje podawane przez Giertycha i zapowiedziało rozważenie kroków prawnych. Wyprzedziło ją PO.

- Dziś składam - w imieniu Platformy Obywatelskiej - zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Krajowej, związane z chęcią wymuszenia zeznań od Stanisława Gawłowskiego, który przebywał w areszcie - powiedział Halicki na konferencji prasowej w Sejmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bdxwm

Podziel się opinią

Share
d3bdxwm
d3bdxwm
Więcej tematów