Trwa ładowanie...

Były wiceminister Zbigniew R., który pijany i ubrany w piżamę strzelał na drodze, uniknie kary

Sąd umorzył postępowanie przeciwko Zbigniewowi R., byłego wiceministra MSWiA w rządzie PiS, który w kwietniu 2014 r. strzelał z pistoletu na drodze w okolicach Nowego Tomyśla.

Share
Były wiceminister Zbigniew R., który pijany i ubrany w piżamę strzelał na drodze, uniknie kary
Źródło: YouTube, fot: republika
d1qwj46

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2014 r. w okolicach Chrośnicy koło Nowego Tomyśla.

- Kierowca BMW zablokował drogę osobowemu volkswagenowi i zaczął strzelać z pistoletu. Na miejsce natychmiast wysłano patrole policji - mówił wówczas Wirtualnej Polsce Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Jak się okazało, volkswagenem podróżowała rodzina z dziećmi, która później relacjonowała, że strzelający mężczyzna był ubrany w piżamę i kapcie.

d1qwj46

Kierowca BMW uciekł, ale policjanci zatrzymali go w okolicach miejscowości Bolewicko. Znaleziono przy nim broń palną, na którą miał pozwolenie. Przy legitymowaniu okazało się, że to Zbigniew R., były zastępca ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego krwi 1,64 promila alkoholu.

Mężczyzna tłumaczył później, że gdy obudził się w nocy i zobaczył samochód stojący przed jego domem, był przekonany, że ktoś go obserwuje, dlatego postanowił ruszyć w pościg.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która jednak w listopadzie 2014 r. umorzyła postępowanie, powołując się na opinię biegłych wskazujących, że w chwili zdarzenia Zbigniew R. nie był poczytalny.

Decyzję zaskarżyli pokrzywdzeni i przed miesiącem sąd nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Jednak po kolejnym przeanalizowaniu opinii biegłych sędzia podjął decyzję o umorzeniu postępowania.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1qwj46

Podziel się opinią

Share
d1qwj46
d1qwj46
Więcej tematów