Trwa ładowanie...

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zostanie przesłuchany ws. masakry na Majdanie

• Były ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz stanie przed sądem • Będzie świadkiem w sprawie masakry sprzed dwóch lat na kijowskim Majdanie • Przesłuchanie odbędzie się na odległość • Janukowycz nie pojedzie na Ukrainę, na pytania sądu będzie odpowiadał korzystając z wideołączy • Jak poinformował jego adwokat, przesłuchanie może odbyć się 25 listopada
Share
Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zostanie przesłuchany ws. masakry na Majdanie
Źródło: PAP/EPA, Fot: TIM BRAKEMEIER
d2iqg0w

Obalony w 2014 roku ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz stanie przed sądem. Będzie świadkiem w sprawie masakry sprzed dwóch lat na kijowskim Majdanie. Przesłuchanie odbędzie się na odległość. Janukowycz nie pojedzie na Ukrainę i nie opuści tym samym bezpiecznego schronienia w Rosji. Na pytania sądu będzie odpowiadał korzystając z wideołączy - donosi RMF FM.

20 lutego 2014 roku na kijowskim Majdanie zginęło 48 demonstrantów, a 80 zostało rannych. Oskarżonych w tym procesie jest pięciu byłych milicjantów jednostki specjalnej Berkut.

Ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości wniosek o przesłuchanie byłego prezydenta Ukrainy wysyłało dwukrotnie do swojego rosyjskiego odpowiednika.

Marek Grabski

d2iqg0w

Podziel się opinią

Share
d2iqg0w
d2iqg0w
Więcej tematów