Trwa ładowanie...
ycipk-1cd8et

Były poseł PiS z zarzutami rozkręca biznes. Mnożą się niejasności

Sprawnie rekrutuje uczniów, chociaż nie wystąpił jeszcze o zgodę na prowadzenie niepublicznego liceum. Były poseł PiS Mirosław G. - ma zarzuty i jest oskarżony - chce poprowadzić kolejną szkołę. Ale wokół jego nowego biznesu narastają wątpliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz G. jest oskarżony i ma zarzuty. Nadal działa w biznesie
Tomasz G. jest oskarżony i ma zarzuty. Nadal działa w biznesie (PAP, Fot: Marcin Obara)
ycipk-1cd8et

– Na razie zbieramy kandydatów na uczniów, ale umowy z nimi będziemy podpisywać dopiero, gdy załatwimy wszystkie formalności. Mamy gotowy plan nauczania i wykwalifikowaną kadrę – zapewnił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Tomasz G.

To były parlamentarzysta. Zasiadał w Sejmie przez 3 kadencje, najpierw jako poseł PiS, a potem Solidarnej Polski. Został oskarżony w trakcie procesu dotyczącego wyłudzania kredytów, postawiono mu również zarzuty za wyłudzenie z Kancelarii Sejmu 400 tys. zł i przekroczenie uprawnień posła.

Tomasz G. obecnie jest właścicielem i kanclerzem prywatnej Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Prowadzi ją z żoną Magdaleną G., której niedawno prokuratura zarzuciła popełnienie plagiatu w pracy doktorskiej.

ycipk-1cd8et

Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

Liceum w Poznaniu. Tomasz G. zatrudnił kuzynkę

Teraz Tomasz G. chce utworzyć przy uczelni niepubliczne liceum. Dyrektorem placówki będzie nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w jednej z poznańskich podstawówek, a prywatnie jego kuzynka.

ycipk-1cd8et

Chociaż rekrutacja trwa, poznańskie kuratorium oświaty nic o takim miejscu nie wie. Tłumaczenia Tomasza G. są niejasne. Najpierw twierdził, że straż pożarną miała zastrzeżenia do bezpieczeństwa pożarowego budynku szkoły, więc nie mógł jeszcze złożyć odpowiedniego wniosku.

Ale "Wyborcza" ustaliła, że strażacy w ogóle nie sprawdzali przyszłego liceum. Byli też zdziwieni, że figurują jako jednostka obejmująca jedną z klas patronatem, chociaż nikt się do nich z taką prośbą to nie zwracał.

Były poseł zapewnił, że dopełni wszelkich formalności. I wyjaśnił, że ws. bezpieczeństwa pożarowego rozmawiał wyłącznie z rzeczoznawcą.

ycipk-1cd8et

Źródło: poznan.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1cd8et

ycipk-1cd8et
ycipk-1cd8et