Trwa ładowanie...

Były polityk PiS oskarża. "To listy wstydu. Ludzie odchodzą z partii"

Krzysztof Szczerba, wrocławski radny, który niedawno odszedł z Prawa i Sprawiedliwości, atakuje partię Jarosława Kaczyńskiego. Oskarża dolnośląskie władze PiS o usuwanie z ugrupowania doświadczonych samorządowców, a w ich miejsce wystawienie na listy wyborcze ludzi niekompetentnych.

Share
Były polityk PiS oskarża. "To listy wstydu. Ludzie odchodzą z partii"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Mieczysław Michalak
d3u48q6

Szczerba odszedł z PiS w sierpniu po konflikcie z Mirosławą Stachowiak-Różecką - posłanką, szefową wrocławskich struktur partii i kandydatką na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Rajca przeszedł do klubu radnych prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, a do Jarosława Kaczyńskiego wysłał list z zarzutami wobec Stachowiak-Różeckiej.

Krzysztof Szczerba odpowiedzi od prezesa PiS nie otrzymał, ale w krytyce swojej byłej partii nie ustaje.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej radny ujawnił, że w ostatnim czasie z ugrupowania we Wrocławiu odeszło 15 osób, a kolejne ogłoszą swoje decyzje niebawem.

d3u48q6

Zdaniem Szczerby sytuację w partii Kaczyńskiego we Wrocławiu pokazują listy kandydatów na radnych.

"Listy wstydu"

- 90 proc. osób znajdujących się na tych listach to osoby nieznane. Nie mają żadnego doświadczenia i przygotowania do pełnienia funkcji radnego. Pani poseł zdecydowała o "wycięciu" doświadczonych radnych. Mam wrażenie, że o obecności na listach decydowała bezwzględna lojalność wobec pani poseł i partyjnego aparatu - mówił Szczerba.

- To listy wstydu - uważa były polityk PiS.

d3u48q6

PiS: wcześniej został zawieszony

Dolnośląscy działacze rządzącej partii nie chcą komentować tych zarzutów. Podkreślają, że zanim w sierpniu Krzysztof Szczerba odszedł z ugrupowania to i tak zapadła decyzja o jego zawieszeniu w prawach członka.

- O jego wiarygodności świadczą, że jako zaciekły oponent Dutkiewicza właśnie przyłączył się do niego, a jako zadeklarowany przeciwnik SLD wpiera kandydata SLD na prezydenta Wrocławia - stwierdza w rozmowie z portalem gazetawroclawska.pl Marcin Krzyżanowski, wrocławski radny PiS.

Podczas kampani wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy Mirosława Stachowiak-Różecka była szefową rady programowej kandydata. W kwietniu 2018 r. została przedstawiona przez Jarosława Kaczyńskiego jako kandydatka na prezydenta Wrocławia.

PAP
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

d3u48q6

Podziel się opinią

Share
d3u48q6
d3u48q6
Więcej tematów