Trwa ładowanie...
d1vfphe
kod
28-10-2016 11:18

Były oficer WSI działa w KOD? Portal tvp.info: Tadeusz Korablin to jeden z najważniejszych warszawskich aktywistów komitetu

• Tadeusz Korablin działa w warszawskim oddziale KOD - ustalił portal tvp.info

• Według tego źródła Korablin to były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych

• Mateusz Kijowski: nie zajmujemy się analizowaniem życiorysów ludzi

d1vfphe
d1vfphe

Tadeusz Korablin to były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych i jeden z najważniejszych warszawskich aktywistów Komitetu Obrony Demokracji - wynika z informacji portalu tvp.info. Na stronie internetowej KOD Mazowsze Korablin pisze o sobie: "od lutego 2016 roku jestem głównym koordynatorem Grupy Lokalnej Warszawa Wawer".

Korablin organizuje również spotkania z dziećmi, którym patronuje Bronisław Komorowski. Można go było spotkać podczas protestu przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, na manifestacjach, ale także na wyjazdowych spotkaniach KOD.

Według informacji z archiwalnych dokumentów wojskowych do których dotarł portal tvp.info, Tadeusz Korablin był oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych. Odpowiadał za bezpieczeństwo informacji niejawnych, wyjeżdżał na misje do Libanu. Kiedy rozwiązano WSI, Korablin trafił do Stowarzyszenie "Sowa", założonego przez byłych oficerów. Był członkiem zarządu, ale nie widnieje już w żadnych oficjalnych organach Stowarzyszenia.

Korablin odmówił TVP Info wyjaśnień ws. pracy w WSI. Portal poprosił o komentarz lidera KOD, Mateusza Kijowskiego. - Nie zajmujemy się analizowaniem życiorysów ludzi. Zajmujemy się współpracą na rzecz realizacji naszych celów statutowych - wyjaśnił.

d1vfphe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vfphe
Więcej tematów