Trwa ładowanie...

"Były już problemy z samolotami tego typu". Komisja przyznaje, że o tym wiedziała

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych pracuje nad ustaleniem przyczyn awaryjnego lądowania Bombardiera Q-400 lecącego z Krakowa do Warszawy na lotnisku Chopina. Podczas konferencji prasowej przyznano, że wcześniej były już problemy z samolotami tego typu.

"Były już problemy z samolotami tego typu". Komisja przyznaje, że o tym wiedziałaŹródło: WP.PL
d3reebt
d3reebt

Komisja ds. wypadków PKBWL przekazała, że jest w trakcie analizowania wszystkich aspektów związanych z bezpieczeństwem lotu. "My działamy na zasadzie pogotowia ratunkowego- dostajemy sygnał i jedziemy" - powiedział podczas konferencji przedstawiciel komisji.

Komisja przyznała, że wie o przypadkach problemów z samolotami typu Bombardier Q-400. Dane dotyczące wszystkich awarii, zarówno tych polskich jaki i zagranicznych są zgromadzone w specjalnych bazach i mają zostać szczegółowo przeanalizowane.

We środę podczas zbliżania się do pasa startowego w turbośmigłowym Bombardierze Q400 Polskich Linii Lotniczych LOT nie wysunęło sie podwozie. Na pokładzie znajdowało się 59 pasażerów. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, ale wszyscy byli przerażeni. "Pożegnaliśmy się z rodzianami" - powiedział nam jeden z nich.

d3reebt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3reebt
Więcej tematów