Trwa ładowanie...

Byłe pierwsze damy na granicy polsko-białoruskiej

W sobotę o godzinie 14 rozpoczął się protest pod hasłem "Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!". W wydarzeniu biorą udział byłe pierwsze damy Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska. Zabrakło Agaty Kornhauser-Dudy.

Share
Jolanta Kwaśniewska i Anna KomorowskaJolanta Kwaśniewska i Anna KomorowskaŹródło: East News
d17hd1v

Po południu rozpoczął się protest przed placówką Straży Granicznej w Michałowie. Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska mają wygłosiły na miejscu wspólny apel. Organizatorem akcji są "Matki na granicę".

Byłe pierwsze damy odpowiedziały na list wystosowany do nich przez stowarzyszenie "Kobiety Filmu". Zawarta w nim była prośba o wstawienie się za imigrantkami i ich dziećmi przebywającymi na granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską. Poparcie zadeklarowała również Danuta Wałęsa, która z powodów zdrowotnych nie może być na miejscu. Agada Kornhauser-Duda nie odpowiedziała na apel.

Apel byłych prezydentowych

"Chcę wyrazić niezgodę na to, jak polskie władze traktują uchodźców, a zwłaszcza matki z dziećmi. I zaapelować, aby polska władza sama nie udzielając pomocy, pozwoliła przynajmniej na udzielanie jej przez organizacje pozarządowe, którym dziś jest to uniemożliwiane. Chcę również podziękować mieszkańcom i samorządom w strefie przygranicznej, które mimo rzucania im kłód pod nogi, niosą pomoc skazanym na cierpienie ludziom" - powiedziała Anna Komorowska na łamach tygodnika Newsweek.

d17hd1v

Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. "Aborcja Bez Granic" pomogła 34 tysiącom kobiet

Jolanta Kwaśniewska przygotowała z kolei manifest "Matki na granicy". Odwołuje się w nim jako matka do wszystkich matek. "Matka zdolna jest do każdego poświęcenia. Takie jesteśmy i takie są matki stojące kilkadziesiąt kilometrów od nas, zatrzymywane brutalnie w swojej wędrówce ku spokojnej przyszłości swoich dzieci" - czytamy w przytoczonym przez tygodnik fragmencie napisanym przez żonę Aleksandra Kwaśniewskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17hd1v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17hd1v
d17hd1v
Więcej tematów