Trwa ładowanie...

Była szefowa kancelarii Dudy w "klubie milionerów". Imponujące zarobki Małgorzaty Sadurskiej

Małgorzata Sadurska to kolejna osoba związana z obozem rządzącym, która znalazła się w "klubie milionerów dobrej zmiany", opublikowanym przez Wirtualną Polskę. Po odejściu z Pałacu Prezydenckiego w 2017 roku trafiła do zarządu PZU. Jej zarobki w tej spółce robią duże wrażenie.

Share
Małgorzata SadurskaMałgorzata SadurskaŹródło: East News, fot: Artur Barbarowski
d4gtwr0

Wirtualna Polska stworzyła raport Klubu Milionerów "Dobrej Zmiany". Przeanalizowaliśmy raporty 19 spółek giełdowych z udziałem Skarbu Państwa. 122 "ludzi dobrej zmiany" zarobiło w nich aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami.

Małgorzata Sadurska jest z wykształcenia prawniczką. Jako polityk związana jest ze środowiskiem skupionym wokół o. Tadeusza Rydzyka. W latach 2005-15 była posłanką Prawa i Sprawiedliwości.

d4gtwr0

Za poprzednich rządów PiS, w 2007 roku, była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier Jarosław Kaczyński powołał ją również do rady nadzorczej ZUS.

Z Pałacu Prezydenckiego do zarządu PZU

W latach 2015-17 była szefową Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Po zakończeniu pracy w Pałacu Prezydenckim, w czerwcu 2017 r. została powołana do zarządu PZU. Sadurska zastąpiła wówczas byłego posła PiS Andrzeja Jaworskiego, który złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU.

Wcześniej politycy PiS długo nie chcieli odnieść się do doniesień medialnych na temat przejścia Sadurskiej do PZU. Pojawiły się też informacje, że na objęcie przez Sadurską stanowiska w PZU wpływ miał o. Tadeusz Rydzyk.

d4gtwr0

W latach 2017-21 PZU wypłaciło Sadurskiej świadczenia o łącznej wartości 6,954 mln złotych.

Małgorzata Sadurska WP
Małgorzata SadurskaŹródło: WP

W maju 2020 r. trafiła także do rady nadzorczej Pekao SA (tę funkcję pełni bez wynagrodzenia). W komunikacie Pekao czytaliśmy, że "zgodnie ze złożonymi oświadczeniami, żaden z członków Rady Nadzorczej Banku nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Banku, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu".

Żaneta Gotowalska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Sadurska drugim Misiewiczem? Publicyści nie dowierzają

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4gtwr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gtwr0
d4gtwr0
Więcej tematów