Trwa ładowanie...
d1q1j5g

Bydgoszcz: rozpoczął się proces Tejkowskiego

Przed Sądem Rejonowym w Bydgoszczy rozpoczął się we wtorek proces Bolesława Tejkowskiego. Lider polskich narodowców złożył wyjaśnienia i został zwolniony z aresztu.

d1q1j5g
d1q1j5g

Tejkowski oskarżony jest o fałszowanie podpisów na listach wyborczych Polskiego Stronnictwa Narodowego. Listy złożono do rejestracji w Bydgoszczy. Zweryfikowane autografy sympatyków partii należeć miały do nieżyjących już osób albo nie zgadzały się numery dowodów osobistych popierających ugrupowanie. Proceder wykryto podczas kampanii wyborczej do parlamentu w 1997 r.

Sąd wielokrotnie próbował rozpocząć proces Bolesława Tejkowskiego. Bez skutku. Oskarżony notorycznie nie stawiał się na wezwania. Podjęto decyzję o tymczasowym aresztowaniu lidera stronnictwa. Tejkowski pod koniec ub. r. został zatrzymany przez warszawską policję i przewieziony do Bydgoszczy. Teraz po rozpoczęciu procesu i złożeniu wyjaśnień sąd rejonowy uchylił mu tymczasowe aresztowanie.

Rozprawie towarzyszyły zaostrzone środki bezpieczeństwa. Obawiano się ekscesów z udziałem zwolenników oskarżonego. Do incydentów jednak nie doszło.(miz)

d1q1j5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q1j5g
Więcej tematów