Trwa ładowanie...

Bydgoszcz. Brutalne pobicie na komisariacie. Sędzia boi się sprawy policjantów, prosi o pomoc SN

Na komisariacie w Bydgoszczy doszło do wstrząsających wydarzeń. Młody mężczyzna został brutalnie pobity. Miał zakrwawione oczy i posiniaczoną twarz. Sprawa skatowanego chłopaka trafiła do sądu, ale sędzia nie chce jej prowadzić.

Share
Bydgoszcz. Brutalne pobicie na komisariacie. Sędzia boi się sprawy policjantów, prosi o pomoc SN
Źródło: WP.PL, Fot: Wawalove.pl
d2xe7lr

Historia pobicia w Bydgoszczy wydarzyła się w ubiegłym roku. Mężczyzna spędził wieczór w gronie przyjaciół, świętowali jego powrót z emigracji w Londynie. Wypił kilka piw, potem wsiadł do auta razem z bratem i kierował się w stronę domu w Bydgoszczy. Na trasie stanął im policyjny radiowóz. Mężczyźni trafili na komisariat.

"Zaczęli bić tak, że nie mogłem otworzyć oka. Do łazienki wszedł jakiś mężczyzna z mopem i zmył krew z posadzki. Traciłem świadomość" - relacjonował później pobity mężczyzna. Przewieziono go do szpitala, a potem do innego komisariatu. Tam został oskarżony o napaść na policjantów. Sprawa trafiła do sądu.

d2xe7lr

Pobicie w Bydgoszczy. Sąd nie chce sprawy policjantów

Okazuje się jednak, że bydgoski sąd, nie chce mieć z nią do czynienia. Jak dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza", sędzia poprosił Sąd Najwyższy o wyznaczenie do tego kogoś innego.

"Sędzia Karol Przybysz z Sądu Rejonowego w Bydgoszczy uznał, że z uwagi na to, iż sprawa dotyczy policjantów, z którymi sąd współpracuje, Sąd Najwyższy w Warszawie powinien przekazać sprawę do rozpoznania innemu sądowi równorzędnemu" - czytamy.

Policjantom z Bydgoszczy grożą trzy lata więzienia

Sprawa pobicia mężczyzny na komisariacie w Bydgoszczy trafiła do sądu w czerwcu. Według prokuratury, Bartłomiej K. i Patryk B. "w trakcie dokonywania kontroli osobistej przekroczyli uprawnienia, używając siły fizycznej wobec zatrzymanego".

Policjanci zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

d2xe7lr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka

d2xe7lr

Podziel się opinią

Share
d2xe7lr
d2xe7lr
Więcej tematów