Trwa ładowanie...
d3b0o87

Busko-Zdrój: zarzuty dla radnego, który zaatakował nożem policjanta

33-letni radny, który zaatakował w sobotę nożem policjanta w Busku-Zdroju, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji i czynnej napaści na niego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
33-latek, który zaatakował nożem policjanta, usłyszał zarzuty
33-latek, który zaatakował nożem policjanta, usłyszał zarzuty (twitter.com/screen)
d3b0o87

- 33-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy jest to zarzut z usiłowaniem zabójstwa funkcjonariusza policji, dokonania czynnej napaści na tego funkcjonariusza, wywierania wpływu na czynności służbowe oraz spowodowania u niego obrażeń ciała. Drugi zarzut związany jest ze znieważeniem innego funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem czynności służbowych - poinformował tvn24.pl rzecznik kieleckiej prokuratury Daniel Prokopowicz.

Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań.

Zobacz także: Atak nożownika w Busku-Zdroju. Dwa razy dźgnął policjanta w plecy

d3b0o87

Zarzuty usłyszał również drugi z zatrzymanych mężczyzn. 37-latek jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec "osoby innej niż pokrzywdzeni w przypadku pierwszego z podejrzanych".

Awantura przed sklepem w Busku-Zdroju

Do zdarzenia doszło ok. godz. 11:30 przy ul. Poprzecznej w Busku-Zdroju. – Otrzymaliśmy informację, że ktoś grozi nożem klientce w sklepie. Wysłani na miejsce policjanci zauważyli na ulicy mężczyznę, który odpowiadał rysopisem człowiekowi ze zgłoszenia. Gdy podjęli interwencję, ze sklepu wyszedł drugi mężczyzna i rzucił się na funkcjonariusza. Dwukrotnie dźgnął go nożem w plecy - relacjonował WP przebieg zdarzenia asp. Tomasz Piwowarski z policji w Busku Zdroju.

Drugi z policjantów został ranny w rękę.

Podczas badania stanu trzeźwości obu zatrzymanych okazało się, że starszy z nich miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu, natomiast młodszy był trzeźwy. Pobrane zostały również próbki krwi do badania, by sprawdzić, czy któryś z napastników znajdował się pod wpływem środków odurzających.

d3b0o87

Napastnikiem, który ugodził funkcjonariusza nożem, jest według informacji lokalnych mediów miejscowy radny Łukasz Sz., szef stowarzyszenia Młode Busko.

Zobacz także: Patryk Jaki: nożownik z Buska-Zdroju odpowie za usiłowanie zabójstwa

"Żądam wyjaśnień"

Wczoraj sieć obiegły jego zdjęcia w towarzystwie polityków Zjednoczonej Prawicy, m.in. wicepremier Beaty Szydło, wicepremiera Jarosława Gowina i wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. - Żarty się skończyły i żadne zdjęcie z przeszłości, sprzed wielu lat mu nie pomoże w tym, że będzie traktowany pobłażliwie. Pokażemy, że atak na policjanta to jest atak na polskie państwo i na pewno wiele lat spędzi w więzieniu - powiedział Patryk Jaki w Polsat News.

Zobacz także:Po ataku w Busku-Zdroju. Szydło do Gowina: żądam wyjaśnień

"Żądam wyjaśnień od wicepremiera Jarosława Gowina i posła PiS Michała Cieślaka na temat człowieka, który zaatakował policjantów w Busku-Zdroju i powoływał się na współpracę z Cieślakiem" - napisała z kolei na Twitterze wicepremier Beata Szydło.

"Szanowna Pani Premier, powoływał się bezpodstawnie, ta osoba nigdy nie była moim współpracownikiem - nigdy nie należał do Porozumienia, uczestniczył w życiu publicznym przychodząc nie zaproszony na spotkania polityków i samorządowców" - odpowiedział jej w komentarzu poseł Michał Cieślak.

Źródło: tvn24.pl

d3b0o87

Podziel się opinią

Share
d3b0o87
d3b0o87