Trwa ładowanie...
d37vyxt
d37vyxt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
bbc

Bush jest niebezpieczny dla świata - Polacy jako nieliczni mu ufają

Ponad połowa uczestników ankiety przeprowadzonej w 21 krajach uważa, że reelekcja prezydenta USA George'a W. Busha sprawiła, iż świat stał się bardziej niebezpieczny. Tylko w trzech krajach większość była odmiennego zdania. Kraje te, to Filipiny, Indie i Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d37vyxt

BBC opublikowała wyniki ankiety na swej stronie internetowej. W badaniu, przeprowadzonym w okresie 15 listopada 2004 - 5 stycznia 2005, przez ośrodki badania opinii publicznej Program on International Policy Attitudes (USA) i GlobeScan (Kanada) wzięło udział 21.953 osób.

47% ankietowanych postrzega obecnie wpływy USA na świecie jako w znacznej mierze negatywne; podobnie negatywnie postrzegani są sami Amerykanie.

W żadnym z krajów, w których przeprowadzono ankietę, wysłanie wojsk do Iraku nie znalazło poparcia większości.

d37vyxt

Najwięcej negatywnych opinii o USA i ich polityce odnotowano w Europie Zachodniej, Ameryce Łacińskiej i w krajach muzułmańskich. W Europie tylko Polska "wyłamała się" z dominującego nastawienia, wyrażając poparcie dla prezydenta Busha i USA - odnotowuje BBC.

Na pierwszym miejscu wśród krajów, których mieszkańcy negatywnie oceniają wpływ reelekcji Busha na globalne bezpieczeństwo, znalazła się Turcja (82%), a za nią Argentyna (79%) i Brazylia (78%).

d37vyxt

Podziel się opinią

Share

d37vyxt

d37vyxt
Więcej tematów