Trwa ładowanie...
d3mze2v

Bush chce opublikować wideo z bin Ladenem

Prezydent USA George W. Bush skłania się do opublikowania nagrania wideo, świadczącego o tym, że Osama bin Laden wiedział z wyprzedzeniem o atakach terrorystycznych z 11
września - powiedział w poniedziałek rzecznik Białego Domu Ari Fleischer.

Share
d3mze2v

Washington Post poinformował w niedzielę, że rząd USA wszedł w posiadanie kasety wideo, na której Osama bin Laden opisuje zniszczenia po ataku terrorystycznym na Nowy Jork 11 września jako dużo większe niż tego oczekiwał.

Kaseta, którą znaleziono w czasie przeszukiwania jednego z prywatnych domów w Dżalalabadzie, jest prawdopodobnie największym dotąd dowodem odpowiedzialności szefa al-Qaedy za atak na WTC i na Pentagon oraz za śmierć prawie 4 tys. ludzi.

Fleischer podkreślił, że Bush opowiada się za opublikowaniem 40-minutowego nagrania wideo pod warunkiem, że nie narazi to na szwank bezpieczeństwa operacji w Afganistanie. Nad aspektami bezpieczeństwa, związanymi z ewentualną publikacją nagrania, pracują już eksperci.

Rządy krajów arabskich, które przystąpiły do koalicji antyterrorystycznej, od dawna nalegały na publiczne udostępnienie dowodów winy bin Ladena. Rząd USA odmawiał, powołując się na fakt, że dowody pochodzą ze źródeł wywiadowczych, a zatem - jak argumentowano - ich ujawnienie może narazić na szwank bezpieczeństwo kraju. (mk)

d3mze2v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mze2v
d3mze2v
Więcej tematów