Trwa ładowanie...
pogoda

Burze i ulewy nad Polską. Brzeziny częściowo zalane, strażacy walczą z żywiołem

Ulewy i gwałtowne burze przechodzą nad Polską. Najgorzej jest w województwie łódzkim, śląskim i na Lubelszczyźne. W Brzezinach (woj. łódzkie) strażacy mają mnóstwo zgłoszeń do zalań i podtopień. - Praktycznie pół miasta znalazło się pod wodą - powiedział w TVP Info rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzezinach Krzysztof Supera. Na miejscu pracuje 60 zastępów straży pożarnej.

Share
Burze i ulewy nad Polską. Brzeziny częściowo zalane, strażacy walczą z żywiołem
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d3so3it

Około godziny 15 nad Brzezinami przeszła gwałtowna ulewa, która spowodowała, że praktycznie pół miasta znalazło się pod wodą. - Aktualnie DK nr 72 z Łodzi do Warszawy jest całkowicie zamknięta. Policja kieruje objazdy przez inne miejscowości - mówił Supera.

Strażacy walczą ze skutkami ulewy, ale sytuacja jest opanowana

Ulewa trwała tylko kilkanaście minut, ale spowodowała duże zniszczenia. Usuwanie skutków burzy może potrwać kilka godzin. - Około 200 strażaków prowadzi obecnie akcję wypompowywania wody z zalanych piwnic, garaży i domów. Konieczna była również ewakuacja jednej kamienicy. W tej chwili sytuacja jest już opanowana - dodał.

d3so3it

Strażacy nie mają informacji o osobach poszkodowanych. Na jednej z ulic domy zostały zalane do pierwszego piętra i konieczna była ewakuacja 8 osób.

Kapitan Arkadiusz Makowski z łódzkiej straży pożarnej powiedział, że w Brzezinach zalanych jest około 50 domów. Podtopione są także szkoły, przedszkola oraz posterunek policji.

Gwałtowna ulewa przeszła także nad Częstochową. Miejscowa straż ma już kilkanaście zgłoszeń.

d3so3it

Podziel się opinią

Share
d3so3it
d3so3it
Więcej tematów