WP

Burze i obfity deszcz w nocy, IMGW wydaje komunikat

W nocy ze środy na czwartek blisko połowa kraju znajdzie się w strefie obfitych opadów. Dodatkowo w niektórych województwach mogą wystąpić burze.
Przed niebezpiecznym zjawiskiem atmosferycznym ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydając ostrzeżenie I stopnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW wydało ostrzeżenie dla 7 województw
IMGW wydało ostrzeżenie dla 7 województw (ventusky, Fot: ventusky)
WP

Najgorsza sytuacja dotknie województwa: lubuskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i lubuskie oraz północną oraz centralną cześć mazowieckiego. To tam będzie padał obfity deszcz, miejscami także zagrzmi. Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia dla tych terenów obowiązuje do czwartkowego poranka.

Dodatkowo dla całości województw dolnośląskiego i opolskiego wydano ostrzeżenia wyłącznie przed intensywnymi opadami deszczu. Tam ostrzeżenie obowiązuje do czwartkowego popołudnia.

WP

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

"Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega instytut.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem

WP
WP