Trwa ładowanie...
d2446ia

Burza wokół zarobków w NBP. Adam Bielan przyznaje: to bulwersujące

"Gdyby wymieniane przez media pensje były prawdziwe, to owszem, byłyby bulwersujące" - przyznał wicemarszałek senatu Adam Bielan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Martyna Wojciechowska może zarabiać nawet ponad 900 tys. zł rocznie
Martyna Wojciechowska może zarabiać nawet ponad 900 tys. zł rocznie (Forum, Fot: Piotr Guzik)
d2446ia

Słowa Bielana padły w rozmowie z "Super Expressem".

Pytany, czy zarobki w NBP nie będą powodem zdenerwowania ludzi, podkreślił, że NBP nie jest instytucją rządową. "Tak skonstruowano ustrój państwa, by bank centralny był całkowicie od rządzących niezależny, a jego prezes przez sześć lat kadencji nieusuwalny" - stwierdził.

"Nie ma w Polsce obowiązku ujawniania pensji w NBP, ale w tej sprawie pojawiło się tyle wątpliwości, niedopowiedzeń i ataków medialnych, że dla dobra tej instytucji warto zrobić wyjątek i je ujawnić. Z komunikatów NBP wynika przecież, że w kwestii zarobków nic się nie zmieniło od czasów poprzedników pana Glapińskiego" - dodał wicemarszałek senatu.

d2446ia

Przyznał, że gdyby wymieniane przez media pensje były prawdziwe, to owszem, "byłyby bulwersujące", na razie jednak - jak podkreślił - są to informacje medialne.

"Niemniej zgadzam się, że opinii publicznej należą się wyjaśnienia, by tę burzę medialną zakończyć" - podsumował Bielan.

"Porażające" zarobki

Przypomnijmy, szefowa departamentu komunikacji i promocji Martyna Wojciechowska oraz dyrektor gabinetu prezesa NBP Kamila Sukiennik zarabiają, według mediów, ok. 65 tys. zł. Zarobki pierwszej z nich mogą sięgać nawet ponad 900 tys. zł rocznie.

d2446ia

We wtorek Kukiz'15 złożyło do prokuratury zawiadomienie o "możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności" przez prezesa NBP Adama Glapińskiego w związku z "nieproporcjonalnie wysokim wynagrodzeniem".

- To porażające zarobki. Oczekuję, że prezes NBP zmieni styl zarządzania bankiem, że wróci normalność, bo to, co się dzieje, jest nienormalne. Dyrektorki i asystentki zarabiają prawie tyle, co kanclerz Niemiec - komentował wcześniej szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w programie "Tłit".

Zobacz: Władysław Kosiniak-Kamysz o zarobkach w NBP. "Porażające"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2446ia

Podziel się opinią

Share

d2446ia

d2446ia
Więcej tematów