Trwa ładowanie...
d3wdd8i

Burza wokół Łukasza Szumowskiego. Jarosław Gowin: niesprawiedliwe zarzuty. Mówi o zawiadomieniach do CBA

Łukasz Szumowski w ogniu krytyki. Jarosław Gowin w rozmowie z dziennikarzem WP broni ministra zdrowia. - Niesprawiedliwe i nieuczciwe zarzuty - uważa. Mówi także, że sam zgłaszam zawiadomienie do CBA ws. dużych konkursów NCBiR.
Share
Jarosław Gowin broni Łukasza Szumowskiego
Jarosław Gowin broni Łukasza SzumowskiegoŹródło: PAP
d3wdd8i

- Dwukrotnie zgłaszałem do CBA zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy dużych konkursach prowadzonych przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w latach 2012 - 2015 za rządów poprzedniej koalicji - powiedział WP Jarosław Gowin. Stwierdził, że wówczas rzeczywiście mogło dochodzić do wzajemnego recenzowania sobie wniosków przez poszczególnych ekspertów, którzy jednocześnie startowali w tych konkursach.

- Tego typu praktyki za rządów Zjednoczonej Prawicy konsekwentnie zostały wyeliminowane - zapewnił.

Odniósł się także do Łukasza Szumowskiego. - Muszę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że w żadnym z tych konkursów Łukasz Szumowski nie wywierał najmniejszej presji, nie odgrywał najmniejszej roli jeśli chodzi o rozstrzygnięcie konkursów. Uważam, że niesprawiedliwe są i nieuczciwe zarzuty, że w jakikolwiek sposób próbował wpływać na rzecz przyznania grantów spółkom, należącym do jego brata - powiedział Marcinowi Makowskiemu Gowin.

d3wdd8i

Burza wokół ministra zdrowia rozpętała się po informacjach opozycji o konflikcie interesów. - Spółki powiązane z braćmi Szumowskimi od początku rządu Beaty Szydło do dzisiaj otrzymały 200 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - stwierdził poseł Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz wideo: Ryszard Terlecki o synu Jarosława Gowina: to jakiś świr. Lider Porozumienia komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wdd8i

Podziel się opinią

Share
d3wdd8i
d3wdd8i
Więcej tematów