Trwa ładowanie...
d28hvlq

Burza w sejmiku podlaskim. Radni PiS zdradzili partię. Poparli polityka Koalicji Obywatelskiej

Sejmik województwa podlaskiego, w którym PiS ma samodzielną większość, w tajnym głosowaniu wybrał kandydata Koalicji Obywatelskiej na przewodniczącego. Zostanie nim Karol Pilecki. Informacje potwierdza nam m.in. poseł Tomasz Cimoszewicz. Partię Jarosława Kaczyńskiego "zdradziło" dwóch radnych PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Jurgiel i Jarosław Zieliński
Krzysztof Jurgiel i Jarosław Zieliński (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
d28hvlq

W PiS popłoch i wielkie zamieszanie. Mimo że partia rządząca w wyborach samorządowych zdobyła większość w podlaskim sejmiku, jego przewodniczącym został nieoczekiwanie Karol Pilecki reprezentujący PO i Nowoczesną. Jak do tego doszło? Oddało na niego głos w tajnym głosowaniu... dwóch radnych PiS.

Pilecki zdobył w sumie 16 głosów. Jego rywal z PiS Marek Komorowski, nominowany przez Komitet Polityczny partii na przewodniczącego sejmiku, otrzymał 11 głosów.

- To jest strzał w Jurgiela i Zielińskiego - mówią nam politycy z Podlasia. Chodzi o szefa tamtejszych struktur PiS Krzysztofa Jurgiela (b. ministra rolnictwa) i Jarosława Zielińskiego, wiceszefa MSWiA. Panowie są skonflikotowani i walczą o wpływy w województwie.

d28hvlq

Właśnie w kompromitujący sposób przegrali wygraną, wydawać by się mogło, batalię o fotel przewodniczącego sejmiku. Teraz będą tłumaczyć się centrali PiS na Nowogrodzkiej.

Na Podlasiu - jak słyszymy w PO - jest szef struktur lokalnych Robert Tyszkiewicz, człowiek Grzegorza Schetyny. Ma dopilnować "układania" zarządu województwa. - Będzie z tym masa roboty, do wieczora może się rozstrzygnie - twierdzą rozmówcy Wirtualnej Polski.

PiS-owi udało się za to utrzymać stanowisko marszałka województwa podlaskiego. Został nim Artur Kosicki.

d28hvlq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów