Trwa ładowanie...
imgw

Burza. Ulewa w Zgierzu i Łodzi. Zalany szpital i wiele interwencji

Potężne burze przetaczają się przez Polskę. Zalany został między innymi Zgierz. Jest ofiara śmiertelna. Niektóre ulice są całkowicie zalane, woda sięga do wysokości maski samochodów. Wdarła się też do szpitala. Trudna sytuacja jest również w Łodzi.

Share
Burza. Ulewa w Zgierzu i Łodzi. Zalany szpital i wiele interwencji
Źródło: PAP
d4f5nuz

Ulewa doprowadziła do zalania części szpitala w Zgierzu. Chodzi o izbę przyjęć, jeden oddział oraz aptekę. - Trwa wypompowywanie wody - poinformował TVN24 rzecznik prasowy łódzkiej straży pożarnej mł. brygadier Jędrzej Pawlak.

Internauci umieszczają w sieci zdjęcia ilustrujące rozmiar problemu. Niektóre ulice są całkowicie zalane, woda sięga do wysokości maski samochodów.

Niestety, jest też ofiara śmiertelna. W piwnicy podtopionego budynku mieszkalnego przy ul. Pieczyraka znaleziono ciało mężczyzny.

d4f5nuz

Ulewy nie tylko w Zgierzu

Podtopienia pojawiły się także w Łodzi. - Do usuwania skutków ulewy zostali skierowani wszyscy strażacy, którzy teraz pomagają usunąć efekt gwałtownych i bardzo intensywnych opadów. Do 15.30 odnotowaliśmy ponad 170 zgłoszeń, głównie dotyczących zalanych posesji, piwnic domów i budynków użyteczności publicznej oraz samochodów, w których byli też uwięzieni kierowcy. Zgłoszenia cały czas napływają - dodał Pawlak.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o deklaracji Jarosława Gowina: radziłbym mu ostrożność

Burza nie ominęła też stolicy i jej okolic. W Łomiankach piorun uderzył w dach jednego z budynków, co wywołało pożar. Na szczęście nikt nie został ranny. Ponadto potężna ulewa, spowodowała poważne utrudnienia w ruchu w centrum Bytomia.

d4f5nuz

IMGW ostrzega przed możliwością wezbrania wód z przekroczeniem stanów alarmowych w południowo-zachodniej części kraju.

IMGW
Źródło: IMGW

Źródło: tvnmeteo.pl

d4f5nuz

Podziel się opinią

Share
d4f5nuz
d4f5nuz
Więcej tematów