Trwa ładowanie...

Burza po publikacji "Faktu" ws. syna Millera. Redaktor naczelny złożył rezygnację

Naczelny "Faktu" Robert Feluś rezygnuje ze stanowiska - informuje "Press". Zarząd Ringier Axel Springer Polska przyjął jego rezygnację. Sprawa ma związek z kontrowersyjnym tytułem opublikowanym po śmierci syna Leszka Millera.

Share
Burza po publikacji "Faktu" ws. syna Millera. Redaktor naczelny złożył rezygnację
Źródło: East News, fot: Mieczyław Włodarski
d15osfn

W sobotę odbył się pogrzeb Leszka Millera juniora. Urna z jego prochami spoczęła w rodzinnym grobowcu. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami śledczych 48-letni męzczyzna popełnił samobójstwo. Ciało syna byłego premiera znaleziono w jego domu. Jak ustaliła Wirtualna Polska, na kilka godzin przed śmiercią Leszka Millera juniora doszło do kłótni z partnerką Katarzyną.

Tymczasem w weekendowym wydaniu "Faktu" na okładce umieszczono tytuł "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". Po krytyce, jaka spadła na dziennik, redaktor naczelny "Faktu" wydał oświadczenie.

"Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza. To nie powinno się było wydarzyć. Panie Premierze, proszę przyjąć moje najszczersze przeprosiny dla Pana i Pańskiej Rodziny" - napisał Robert Feluś.

W poniedziałek Leszek Miller oświadczył, że pozywa wydawcę i redaktora naczelnego gazety. "W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik "Fakt” dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu" - napisał na Twitterze Leszek Miller.

d15osfn

Gdzie szukać pomocy?

Czujesz, że jesteś w sytuacji bez wyjścia, masz myśli samobójcze, przeżywasz kryzys? Nie jesteś sam - zgłoś się po pomoc. Jeśli chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ. W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15osfn

Podziel się opinią

Share
d15osfn
d15osfn
Więcej tematów