Trwa ładowanie...
d3y2u2x
artykuł
24-07-2007 13:35

Burmistrz zrzekł się mandatu po artykule o jego współpracy z SB?

Burmistrz miasta i gminy Nekla Marian Balicki zrzekł się mandatu burmistrza. Pisemnie zawiadomił o tym Radę Gminy - powiedział wiceburmistrz Nekli Roman Grychowski. Kilka dni temu lokalny tygodnik napisał, że Balicki był tajnym współpracownikiem SB.

d3y2u2x
d3y2u2x

Marian Balicki w piśmie do radnych nie podał oficjalnych powodów rezygnacji. Jednym z powodów rezygnacji mógł być artykuł, który kilka dni temu ukazał się w lokalnym tygodniku "Wiadomości Wrzesińskie". W tekście "Burmistrz donosił" dziennikarze ujawnili, że burmistrz Nekli był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Wojciech".

Według autora tekstu, "Balicki vel TW Wojciech należał do aktywnych donosicieli". Efektem jego działalności było dwanaście raportów dotyczących działacza "Solidarności" Rolników Indywidualnych. Pochodzą z lat 1981-1986 - podkreślono.

W rozmowie z dziennikarzami "Wiadomości Wrzesińskich" były burmistrz nie przyznał się do współpracy. Pracowałem w administracji w tych najlepszych i najgorszych czasach. Mogło być tak, że jakieś informacje przekazywałem nieświadomie - powiedział dziennikarzom.

Od momentu rezygnacji z funkcji burmistrza rada miasta i gminy ma 30 dni na przyjęcie uchwały wygaszającej jego mandat. Od tego czasu gminą będzie zarządzał komisarz mianowany przez wojewodę, a w ciągu 60 dni od tego czasu zorganizowane zostaną wybory nowego burmistrza.

Gmina Nekla leży na Pojezierzu Wielkopolskim, 36 km na wschód od Poznania i jest jedną z mniejszych w województwie. W roku 2000 na wniosek mieszkańców gminy Nekla ponownie odzyskała prawa miejskie. Gmina Nekla obecnie liczy 6670 mieszkańców, w tym miasto Nekla 3300 mieszkańców.

d3y2u2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y2u2x
Więcej tematów