Trwa ładowanie...

Burmistrz zastrzelona dzień po objęciu urzędu

• Burmistrz meksykańskiego miasta Temixco Gisela Mota została zamordowana
• Zaledwie dzień wcześniej objęła urząd - poinformowały lokalne władze

Share
Burmistrz zastrzelona dzień po objęciu urzędu
Źródło: AFP, Fot: Alfredo Estrella
d2meqvt

O zabójstwie członkini lewicowej Partii Rewolucji Demokratycznej (PRD) napisał na Twitterze gubernator stanu Morelos, w którym leży Temixco, Graco Ramirez. Według niego zatrzymano już domniemanych sprawców.

Jak podają lokalne media, uzbrojeni mężczyźni podjechali pod dom pani burmistrz i otworzyli ogień do niej oraz jej dwóch ochroniarzy. Cała trójka zginęła.

d2meqvt

Według mediów pozostali członkowie ochrony zawiadomili policję i rozpoczęli pościg. Doszło do strzelaniny, w której według wstępnych danych zginęło dwóch napastników, a dwóch zostało zatrzymanych.

Burmistrz Mota formalnie objęła urząd w Nowy Rok.

Reuters przypomina, że w 2015 roku w Meksyku zabito kilku burmistrzów oraz że wiele miejscowości w kraju jest kontrolowanych przez zbrojne gangi finansowane przez kartele narkotykowe.

Temixco, oddalone o ok. 100 km na południe od stolicy Meksyku, jest zamieszkane przez ok. 100 tys. ludzi.

Do zabójstwa Moty doszło dzień po rozpoczęciu przez lokalne władze operacji dotyczącej bezpieczeństwa z udziałem sił federalnych. Temixco leży 12 km na południe od miasta Cuernavaca, które jest stolicą stanu Morelos.

Według raportu z 2015 roku Cuernavaca zdeklasowało Acapulco jako najbardziej niebezpieczne miasto Meksyku, a Morelos to stan o najwyższym wskaźniku przestępczości w kraju.

d2meqvt

Podziel się opinią

Share
d2meqvt
d2meqvt
Więcej tematów