Trwa ładowanie...
d1pro9w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Burmistrz zastrzelona dzień po objęciu urzędu

• Burmistrz meksykańskiego miasta Temixco Gisela Mota została zamordowana
• Zaledwie dzień wcześniej objęła urząd - poinformowały lokalne władze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meksykańska policja federalna
Meksykańska policja federalna (AFP, Fot: Alfredo Estrella)
d1pro9w

O zabójstwie członkini lewicowej Partii Rewolucji Demokratycznej (PRD) napisał na Twitterze gubernator stanu Morelos, w którym leży Temixco, Graco Ramirez. Według niego zatrzymano już domniemanych sprawców.

Jak podają lokalne media, uzbrojeni mężczyźni podjechali pod dom pani burmistrz i otworzyli ogień do niej oraz jej dwóch ochroniarzy. Cała trójka zginęła.

Według mediów pozostali członkowie ochrony zawiadomili policję i rozpoczęli pościg. Doszło do strzelaniny, w której według wstępnych danych zginęło dwóch napastników, a dwóch zostało zatrzymanych.

d1pro9w

Burmistrz Mota formalnie objęła urząd w Nowy Rok.

Reuters przypomina, że w 2015 roku w Meksyku zabito kilku burmistrzów oraz że wiele miejscowości w kraju jest kontrolowanych przez zbrojne gangi finansowane przez kartele narkotykowe.

Temixco, oddalone o ok. 100 km na południe od stolicy Meksyku, jest zamieszkane przez ok. 100 tys. ludzi.

Do zabójstwa Moty doszło dzień po rozpoczęciu przez lokalne władze operacji dotyczącej bezpieczeństwa z udziałem sił federalnych. Temixco leży 12 km na południe od miasta Cuernavaca, które jest stolicą stanu Morelos.

Według raportu z 2015 roku Cuernavaca zdeklasowało Acapulco jako najbardziej niebezpieczne miasto Meksyku, a Morelos to stan o najwyższym wskaźniku przestępczości w kraju.

d1pro9w

Podziel się opinią

Share

d1pro9w

d1pro9w
Więcej tematów