Trwa ładowanie...
d1nq74j

Burmistrz Krotoszyna przedstawiony jako Hitler. "Granice dobrego smaku zostały przekroczone"

Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek zawiadomił prokuraturę, że znieważyli go administratorzy strony Patriotyczny Krotoszyn. Udostępniono tam film, w którym burmistrz wystąpił w roli Hitlera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna (Krotoszyn.pl)
d1nq74j

Na stronie Patriotyczny Krotoszyn na Facebooku pojawił się krótki filmik, który był przeróbką filmu "Upadek". Chodzi o scenę, w której Adolf Hitler każe podwładnym opuścić gabinet.

Jak relacjonuje Franciszek Marszałek, oryginalny dźwięk filmu został wyciszony, a zamiast Hitlera o budżecie Krotoszyna mówi burmistrz. "Zostają Czuszke, Galicki, Kurek i ja" - mówi w filmie burmistrz. To krotoszyńscy urzędnicy - wiceburmistrz Ryszard Czuszke, skarbnik Grzegorz Galickiego i naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Michał Kurka - podaje dziennik.pl za PAP.

- Widziałem ten filmik i nie mam wątpliwości, że dotyczy mnie i urzędników - powiedział Marszałek. Jego zdaniem, on i urzędnicy zostali powiązani ze zbrodniarzami wojennymi.

d1nq74j

- Granice dobrego smaku zostały przekroczone - powiedział.

Zobacz też: Nieoczekiwane wsparcie dla Andrzeja Dudy. Michał Kamiński: w tej sprawie zasługuje na pochwałę

Film znów się pojawi?

Franciszek Marszałek zawiadomił prokuraturę w Krotoszynie o podejrzeniu znieważenia funkcjonariuszy publicznych.

d1nq74j

- Wstępna analiza treści może wskazywać nie tylko na znieważenie funkcjonariusza publicznego, ale również propagowanie ustroju faszystowskiego - potwierdził Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Film zniknął ze strony Patriotycznego Krotoszyna, ale ma się znów pojawić.

"Pytacie Państwo, gdzie jest film i czy będzie można go jeszcze raz zobaczyć? Będzie można! Lada dzień utworzymy promocyjne wydarzenie i poprosimy Was o udostępnienie go babci, dziadkowi, cioci, znajomemu i innym zatroskanym stanem zarządzania gminy Krotoszyn. Zobaczycie sami, że fragment filmu 'Upadek' mógł nam się skojarzyć z bezsilnością. Hitler pod koniec wojny był zwyczajnie bezsilny. Stąd ta trafna analogia, która wzmocniona została satyrą" - czytamy na profilu Patriotycznego Krotoszyna na Facebooku.

Źródło: dziennik.pl

d1nq74j

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nq74j

Podziel się opinią

Share
d1nq74j
d1nq74j
Więcej tematów