Trwa ładowanie...
ycipk-4j3ghl

Bułgaria. Stan powodziowy na połowie terytorium kraju

Alarm powodziowy obowiązuje w 15 z 28 regionów Bułgarii. Z powodu ulewnych opadów deszczu rzeki w centralnej części kraju wylały z koryt. Powodzie uszkodziły infrastrukturę drogową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bułgarię nawiedziły powodzie
Bułgarię nawiedziły powodzie (iStock.com, Fot: satori13)
ycipk-4j3ghl

Najgorsza sytuacja panuje w okolicach Łowecza i Wielkiego Tyrnowa na północy kraju. Na południu Bułgarii pod wodą znalazło się centrum Płowdiwu, natomiast na wschodzie na kilka godzin pod wodą znalazła się Warna.

Ministerstwo ochrony środowiska i zasobów wodnych przestrzegło we wtorek, że poziom wody w rzekach w środkowej części Bułgarii jest podniesiony oraz zobowiązało lokalne władze do podjęcia pilnych kroków w celu m.in. oczyszczenia rzecznych koryt. Problemem są jednak pieniądze - szef bułgarskiego MSW Mładen Marinow poinformował, że w funduszu na rzecz likwidacji następstw awarii i klęsk jest tylko 70 mln lewów (35 mln euro), podczas gdy od władz lokalnych otrzymano wnioski o pomoc opiewające na 300 mln (150 mln euro).

ycipk-4j3ghl

Sytuacja w najbliższych dniach raczej nie ulegnie poprawie. Synoptycy zapowiadają, że alarm powodziowy utrzyma się co najmniej do końca tego tygodnia.

Zobacz także: Kwaśniewski zdradził, czy musiał napić się po wyborach do PE

ycipk-4j3ghl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4j3ghl

ycipk-4j3ghl
ycipk-4j3ghl